Header Ads

«Κλείνει» σήμερα ο α’ γύρος στην Α1' ΕΠΣΛ με πολλά ντέρμπι και στους δύο ομίλους

Σήμερα Σάββατο (11/01) διεξάγεται η 15η αγωνιστική σε 1ο & 2ο όμιλο της Α1' τοπικής κατηγορίας, εκεί όπου «κλείνει» ο α΄γύρος του πρωταθλήματος και υπάρχει εξαιρετικό ενδιαφέρον στα παιχνίδια.

Για τον 1ο όμιλο, στο Πουρνάρι ο Κίσσαβος Συκουρίου θα υποδεχθεί τη Δόξα Βαλανίδας, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα φιλοξενήσει τη Μαρμαρίνη.

Στον Δρυμό, ο τοπικός Κεραυνός θα αναμετρηθεί με τον Όλυμπο Γόννων, ενώ στο Κουλούρι η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα αγωνιστεί με τη Πελασγιώτιδα, ενώ στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος θα φιλοξενήσει τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Στο γήπεδο της Γιάννουλης, η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου θα αγωνιστεί με τον Κεραυνό Δένδρων σε ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής, ενώ τέλος, στον Τύρναβο η Ακαδημία θα αντιμετωπίσει τον Όλυμπο Αιγάνης.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 11/1, 15:00):
Συκούριο-Βαλανίδα
Ιπποκράτης-Μαρμαρίνη
Δρυμός-Γόννοι
Κουλούρι-Μελιβοία
Βερδικούσια-Πελασγιώτιδα
Πανιώνιος-Σ.Σ. Ραψάνης
Δήμητρα Γιάνν.-Δένδρα
Ακαδημία Τυρν.-Αιγάνη

Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 27-7 34
2. Γόννοι 36-6 33
3. Δένδρα 26-20 29
4. Πελασγιώτιδα 20-15 22
5. Δρυμός 21-14 22
6. Βερδικούσια 26-20 21
7. Κουλούρι 17-27 19
8. Μελιβοία 24-23 19
9. Πανιώνιος 19-18 19
10. Συκούριο 20-21 15
11. Ιπποκράτης 19-26 14
12. Βαλανίδα 11-21 14
13. Μαρμαρίνη 13-21 12
14. Αιγάνη 19-26 12
15. Ακαδημία Τυρνάβου 13-27 11
16. Σ.Σ. Ραψάνης12-31 8

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 11/1, 15:00):
Μελισσοχώρι-Βαμβακού
Ελευθεραί-Αγ. Ανάργυροι
Ναρθάκι-Λαρισαϊκός
Πύρρος-Αναγέννηση Φ. (γηπ. Κουκουλίτσιος-Μουσιάρης)
Νέα Πολιτεία-Γαλήνη
Γλαύκη-Βούναινα
Υπέρεια-Προμηθέας
Ραχούλα-Παναγροτικός

Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Παναγροτικός 32-18 28
2. Πύρρος 18-12 28
3. Βούναινα 28-14 27
4. Βαμβακού 26-16 27
5. Ελευθεραί 18-11 26
6. Υπέρεια 28-18 26
7. Νέα Πολιτεία 29-17 25
8. Ραχούλα 22-17 22
9. Μελισσοχώρι 22-18 22
10. Ναρθάκι 25-19 19
11. Άγιοι Ανάργυροι 16-17 18
12. Γαλήνη 9-21 10
13. Λαρισαϊκός 12-26 10
14. Προμηθέας 8-22 7
15. Γλαύκη 10-36 7
16. Αναγέννηση Φ. 9-29 6

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.