Header Ads

Γ' Εθνική: Εκτός έδρας δοκιμασία για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης

Μετά τη πρώτη και εμφατική νίκη απέναντι στον Δία με σκορ 5 – 1, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης θα ταξιδέψει στο Στεφανοβίκειο για να αγωνιστεί το μεσημέρι της ερχόμενης Κυριακής (13/10) απέναντι στον Διαγόρα.

Οι «πράσινοι» έχοντας τη ψυχολογία με το μέρος τους μετά τη πρώτη νίκη τη περασμένη αγωνιστική θέλουν να πετύχουν τη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.

Οι Γιάννης Τσακμακίδης – Μανώλης Μπατσαράς για το εν λόγω παιχνίδι δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα και θα παρουσιάσουν τις καλύτερες δυνατές λύσεις στο Κυριακάτικο ματς προκειμένου ο Οικονόμος να πάρει ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα…

Από την ΚΕΔ/ΕΠΟ ορίστηκε οι διαιτητές της αναμέτρησης. «Άρχων» λοιπόν στον αγώνα θα είναι ο κ. Λάμπρος Μπεκιάρης με βοηθούς τους κ. Γιώργο Παπαλίτσα και κ. Πέτρο Κανιούρα από την ΕΠΣ Καρδίτσας.

Εκτός έδρας παιχνίδι και για τον Ηρακλή Λάρισας, όπου οι «βυσσινί» είναι αποφασισμένοι για το θετικό αποτέλεσμα και τη πρώτη νίκη στον 3ο όμιλο της Γ΄εθνικής.

Το ευχάριστο για την ομάδα των Χρήστου Χατζηλιάδη – Θάνου Τριανταφυλλόπουλου είναι ότι δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με ποδοσφαιριστή και έτσι είναι όλη στη διάθεση τους για το εκτός έδρας παιχνίδι με τη Ποταμιά.

Το ιδιαίτερο για την αναμέτρηση αυτή, είναι ότι η ομάδα της Ποταμιάς στο Καρπενήσι έχει ως έδρα γήπεδο με πλαστικό χλοοτάπητα και γι΄αυτό ο Ηρακλής αυτή την εβδομάδα προπονήθηκε στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις της «Αλάνα» για να παρουσιαστούν έτοιμοι στο παιχνίδι.

Ακόμη, το προπονητικό τιμ και οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Λάρισας θα φύγουν από τη Λάρισα το Σάββατο (12/10) και θα διαμείνουν το βράδυ της ίδιας ημέρας σε ξενοδοχείο στη πόλη του Καρπενησίου, με στόχο να είναι ξεκούραστοι για τον πολύ σημαντικό εκτός έδρας αγώνα με τη Ποταμιά…

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής (13/10, 16:00):
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΣ Μετέωρα
ΑΕ Καρίτσας-Ατρόμητος Παλαμά
Αταλάντη-Θησέας Αγριάς
Διαγόρας Στεφ.-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ποταμιά-Ηρακλής Λάρισας
Δίας Δίου-Πιερικός
ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική)

1. Πιερικός 5-0 7
2. Αταλάντη 5-2 7
3. Σέλλανα 6-3 7
4. Καρίτσα 7-2 6
5. Ατρόμητος Παλαμά 5-2 6
6. Αλμυρός 2-2 4
7. Τσαριτσάνη 5-3 4
8. Μετέωρα 2-3 4
9. Θησέας Αγριάς 7-3 4
10. Δίας 3-10 3
11. Διγενής Νεοχωρίου 4-5 2
12. Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-6 1
13. Ηρακλής Λάρισας 0-6 1
14. Ποταμιά 1-7 1

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.