Header Ads

Πολλά τα ντέρμπι σε 1ο & 2ο όμιλο της Α1' ΕΠΣ Λάρισας!

Σήμερα Σάββατο (12/10) θα διεξαχθεί η 4η «στροφή» και στους δύο ομίλους στο πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Αγωνιστική δράση λοιπόν θα έχουμε και στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, με τους αγώνες να έχουν ξεχωριστό ενδιαφέρον και να έχουν ώρα έναρξης στις 16:30 το μεσημέρι του Σαββάτου.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο, στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα αντιμετωπίσει τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στο Κουλούρι η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Στον Δρυμό, ο Κεραυνός θα αγωνιστεί με τη Δήμητρα Γιάννουλης, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» ο Ιπποκράτης θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Τυρνάβου.

Στο γήπεδο του Δασοχωρίου, η Δόξα Βαλανίδας θα αναμετρηθεί με τον Όλυμπο Αιγάνης, ενώ στη Μαρμαρίνη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Κεραυνό Δένδρων.

Στους Γόννους η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Σ.Σ. Ραψάνης, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία ο Φιλοκτήτης θα φιλοξενήσει τη Πελασγιώτιδα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:
Βερδικούσια-Συκούριο
Κουλούρι-Πανιώνιος
Δρυμός-Δήμητρα Γιάνν.
Ιπποκράτης-Ακαδημία Τυρν.
Βαλανίδα-Αιγάνη
Μαρμαρίνη-Δένδρα
Γόννοι-ΣΣ Ραψάνης
Μελιβοία-Πελασγιώτιδα

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 6-3 7
2. Γόννοι 6-1 7
3. Δρυμός 5-2 7
4. Πανιώνιος 5-3 7
5. Πελασγιώτιδα 6-3 7
6. Δένδρα 9-6 6
7. Δήμητρα Γιάννουλης 5-3 5
8. Κουλούρι 5-6 4
9. Βαλανίδα 1-4 3
10. Σ.Σ. Ραψάνης3-5 3
11. Συκούριο 6-3 1
12. Μελιβοία 6-9 1
13. Ιπποκράτης 4-6 1
14. Μαρμαρίνη 4-6 1
15. Αιγάνη 2-7 0
16. Βερδικούσια 1-7 0

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:
Νέα Πολιτεία-Μελισσοχώρι
Πύρρος-Γλαύκη
Ναρθάκι-Υπέρεια
Ελευθεραί-Ραχούλα
Βαμβακού-Παναγροτικός
Αγ. Ανάργυροι-Προμηθέας
Λαρισαϊκός-Βούναινα
Αναγέννηση Φ.-Γαλήνη

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Βούναινα 9-1 9
2. Παναγροτικός 8-0 9
3. Βαμβακού 7-4 6
4. Ραχούλα 2-1 6
5. Πύρρος 4-2 5
6. Άγιοι Ανάργυροι 2-2 4
7. Νέα Πολιτεία 2-2 4
8. Υπέρεια 4-6 4
9. Γλαύκη 5-2 4
10. Ελευθεραί 2-3 4
11. Μελισσοχώρι 3-3 4
12. Ναρθάκι 3-4 3
13. Προμηθέας 1-5 3
14. Λαρισαϊκός 2-7 2
15. Γαλήνη 1-7 0
16. Αναγέννηση Φ. 0-6 0

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.