Header Ads

Γ' Εθνική: Να εκμεταλλευτεί την έδρα η Τσαριτσάνη…Για την πρώτη εντός έδρας νίκη ο Ηρακλής Λάρισας…

Η σωτηρία περνάει από την έδρα και αυτό το γνωρίζουν καλά εκεί στην Τσαριτσάνη, με τον Οικονόμο να διασταυρώνει τα ξίφη του με αντίπαλο τη φιλόδοξη Καρίτσα.

Σε μια αναμέτρηση όπου οι «πράσινοι» που προέρχονται από τη «λευκή» ισοπαλία στο Στεφανοβίκειο, θέλουν να κατακτήσουν τους βαθμούς της νίκης για ανέβουν ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία.

Φυσικά και η αποστολή τους μόνο εύκολη δεν θα είναι αλλά στο «Γ. Μητσιμπόνας» έχουν αποδείξει πως μπορούν να πετύχουν πολλά.

Αγωνιστικά πέρα των Τσιούτσιου και Μπουμπουνάρα που βρίσκονται στα «πιτς» λόγω τραυματισμού, όλοι οι παίκτες βρίσκονται στη διάθεση του Γιάννη Τσακμακίδη και του στενού του συνεργάτη Μανώλη Μπατσαρά.

Τον αγώνα θα διευθύνει ο κ. Τσιμεντερίδης με βοηθούς τους κ.κ. Μπαλιάκα (Κοζάνης) και Μανασή (Τρικάλων).

Ηθικόν ακμαιότατον στο στρατόπεδο του Ηρακλή Λάρισας μετά τη σημαντική εκτός έδρας επιτυχία κόντρα στην Ποταμιά και φυσικά στόχος στην αυριανή αναμέτρηση με την Αταλάντη, δεν είναι άλλος από την κατάκτηση της πρώτης εντός έδρας νίκης.

Έστω κι αν οι «κυανόλευκοι» θα αγωνισθούν στο στάδιο Αλκαζάρ, θα επιδιώξουν με κάθε τρόπο να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, έτσι ώστε να αναρριχηθούν ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία και συνάμα να αποκτήσουν ακόμη μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Το ευχάριστο είναι πως με εξαίρεση τον Χριστίδη που ταλαιπωρείται από ίωση, δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα, με το τεχνικό δίδυμο των Χρήστου Χατζηλιάδη-Θάνου Τριανταφυλλόπουλου να αναμένεται να παρατάξουν την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ. Ασλανίδης με βοηθούς τους κ.κ. Βρούζο και Καλορογιάννη (Πιερίας).

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (20/10, 16:00)
ΑΣ Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά
Θησέας Αγριάς-Διγενής Νεοχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Καρίτσας
Ηρακλής Λάρισας-Αταλάντη
Πιερικός-Διαγόρας Στεφ.
Αλμυρός-Ποταμιά
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Πιερικός 6-0 10
2. Σέλλανα 7-3 10
3. Αταλάντη 6-4 7
4. Καρίτσα 9-4 7
5. Ατρόμητος Παλαμά 7-4 7
6. Θησέας Αγριάς 9-4 7
7. Τσαριτσάνη 5-3 5
8. Μετέωρα 4-5 5
9. Ηρακλής Λάρισας 2-7 4
10. Αλμυρός 2-3 4
11. Δίας 3-11 3
12. Διγενής Νεοχωρίου 6-7 3
13. Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-6 2
14. Ποταμιά 2-9 1

larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.