Header Ads

Πολλά τα γκολ στην Α1΄ ΕΠΣΛ

Στη κορυφή του 1ου Ομίλου συνεχίζει ο Όλυμπος Γόννων, κερδίζοντας τον Σ.Σ. Ραψάνης με το εντυπωσιακό 5 – 0, φτάνοντας τους δέκα πόντους και παραμένοντας μόνος πρώτος στη κορυφή. Εντός έδρας ήττα για τον Κεραυνό Δρυμού με 3-0 από την Δήμητρα Γιάννουλης, εντός έδρας ισοπαλία για τη Βερδιοκούσια, 3-0 με το Συκούριο.

Στο δεύτερο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, η Α.Ε. Βουναίνων πέρασε από το «Βιολογικό» με οτ φτωχό 1 – 0, και έμεινε μόνη πρώτη στη κορυφή, μιας και ο Παναγροτικός Νίκαιας ηττήθηκε με 3 – 0 στη Βαμβακού από το τοπικό Ατρόμητο.

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα
Βερδικούσια-Συκούριο 3-3
Κουλούρι-Πανιώνιος 2-1
Δρυμός-Δήμητρα Γιάνν. 0-3
Ιπποκράτης-Ακαδημία Τυρν. 0-0
Βαλανίδα-Αιγάνη 3-2
Μαρμαρίνη-Δένδρα 0-1
Γόννοι-ΣΣ Ραψάνης 5-0
Μελιβοία-Πελασγιώτιδα 2-2

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Γόννοι 11-1 10
2. Δένδρα 10-6 9
3. Δήμητρα Γιάννουλης 8-3 8
4. Πελασγιώτιδα 8-5 8
5. Ακαδημία Τυρνάβου 6-3 8
6. Δρυμός 5-5 7
7. Πανιώνιος 6-5 7
8. Κουλούρι 7-7 7
9. Βαλανίδα 4-6 6
10. Σ.Σ. Ραψάνης3-10 3
11. Συκούριο 9-6 2
12. Μελιβοία 8-11 2
13. Ιπποκράτης 4-6 2
14. Μαρμαρίνη 4-7 1
15. Βερδικούσια 4-10 1
16. Αιγάνη 4-10 0

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10, 16:30)
Συκούριο-Πανιώνιος
Δήμητρα Γιάνν.-Βερδικούσια
Ακαδημία Τυρν.-Κουλούρι
Αιγάνη-Δρυμός
Δένδρα-Ιπποκράτης
ΣΣ Ραψάνης-Βαλανίδα
Πελασγιώτιδα-Μαρμαρίνη
Γόννοι-Φιλοκτήτης

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία-Μελισσοχώρι 2-1
Πύρρος-Γλαύκη 1-0
Ναρθάκι-Υπέρεια 1-5
Ελευθεραί-Ραχούλα 1-1
Βαμβακού-Παναγροτικός 3-0
Αγ. Ανάργυροι-Προμηθέας 1-0
Λαρισαϊκός-Βούναινα 0-1
Αναγέννηση Φ.-Γαλήνη 0-1

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Βούναινα 10-1 12
2. Βαμβακού 10-4 9
3. Παναγροτικός 8-3 9
4. Πύρρος 5-2 8
5. Ραχούλα 3-2 7
6. Άγιοι Ανάργυροι 3-2 7
7. Νέα Πολιτεία 4-3 7
8. Υπέρεια 9-7 7
9. Ελευθεραί 3-4 5
10. Γλαύκη 5-3 4
11. Μελισσοχώρι 4-5 4
12. Ναρθάκι 4-9 3
13. Γαλήνη 2-7 3
14. Προμηθέας 1-6 3
15. Λαρισαϊκός 2-8 2
16. Αναγέννηση Φ. 0-7 0

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10, 16:30)
Μελισσοχώρι-Γλαύκη
Υπέρεια-Νέα Πολιτεία
Ραχούλα-Πύρρος
Παναγροτικός-Ναρθάκι
Προμηθέας-ΑΟ Ελευθερών
Βούναινα-Βαμβακού
Γαλήνη-Αγ. Ανάργυροι
Λαρισαϊκός-Αναγέννηση Φ.

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.