Header Ads

Μεγάλο το ενδιαφέρον στη 3η αγωνιστική της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας!

Η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας θα διεξαχθεί κατά κύριο λόγο το μεσημέρι της Κυριακής (06/10 16:30) και από ένα ματς στους δύο ομίλους θα γίνει το μεσημέρι του Σαββάτου (05/10).

Αγωνιστική δράση υπάρχει λοιπόν το Σαββατοκύριακο στον 1ο & 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο παρότι βρισκόμαστε στις πρώτες «στροφές» του πρωταθλήματος…

Αρχικά, για τον 1ο όμιλο το μεσημέρι του Σαββάτου η Βερδικούσια θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού, ενώ το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Πουρναρίου ο Κίσσαβος Συκουρίου θα φιλοξενήσει τον Άρη Κουλουρίου.

Στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης, ο Πανιώνιος θα αναμετρηθεί με τον Ιπποκράτη, ενώ στη Γιάννουλη η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Βαλανίδας.

Στον Τύρναβο, η Ακαδημία θα αγωνιστεί με τη Μαρμαρίνη, ενώ στην Αιγάνη η τοπική ομάδα θα παίξει με τους Γόννους.

Στα Δένδρα, ο Κεραυνός θα φιλοξενήσει τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» θα αντιμετωπίσει τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί την Κυριακή 6 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:

Συκούριο-Κουλούρι
Πανιώνιος-Ιπποκράτης
Δήμητρα Γιάνν.-Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρν.-Μαρμαρίνη
Αιγάνη-Γόννοι
Δένδρα-Μελιβοία
Πελασγιώτιδα-Σ.Σ. Ραψάνης
Βερδικούσια-Δρυμός (Σάββατο 5/10, 17:00)

Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 5-2 6
2. Γόννοι 5-1 4
3. Δρυμός 3-1 4
4. Κουλούρι 5-4 4
5. Πανιώνιος 4-3 4
6. Πελασγιώτιδα 4-3 4
7. Δένδρα 5-4 3
8. Βαλανίδα 1-2 3
9. Σ.Σ. Ραψάνης3-3 3
10. Δήμητρα Γιάννουλης 3-3 2
11. Μελιβοία 4-5 1
12. Ιπποκράτης 4-5 1
13. Μαρμαρίνη 3-5 0
14. Αιγάνη 2-6 0
15. Βερδικούσια 0-5 0
16. Συκούριο 4-3 -2

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί την Κυριακή 6 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:

Μελισσοχώρι-Πύρρος
Νέα Πολιτεία-Ναρθάκι
Γλαύκη-ΑΟ Ελευθερών
Υπέρεια-Βαμβακού
Ραχούλα-Αγ. Ανάργυροι (Σάββατο 5/10, 16:30)
Παναγροτικός-Λαρισαϊκός
Προμηθέας-Αναγέννηση Φ.
Γαλήνη-Βούναινα

Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Βούναινα 5-0 6
2. Παναγροτικός 3-0 6
3. Πύρρος 3-1 4
4. Άγιοι Ανάργυροι 2-1 4
5. Νέα Πολιτεία 2-1 4
6. Υπέρεια 2-1 4
7. Γλαύκη 4-1 3
8. Βαμβακού 2-2 3
9. Ελευθεραί 1-2 3
10. Ραχούλα 1-1 3
11. Μελισσοχώρι 2-2 3
12. Λαρισαϊκός 2-2 2
13. Ναρθάκι 2-4 0
14. Γαλήνη 0-3 0
15. Προμηθέας 0-5 0
16. Αναγέννηση Φ. 0-5 0

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.