Header Ads

Στον 3ο όμιλο της Γ΄Εθνικής, Ηρακλής Λάρισας & Οικονόμος Τσαριτσάνης

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ ο καταρτισμός των οκτώ ομίλων της Γ΄Εθνικής, για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020.

Όσον αφορά την κλήρωση του πρωταθλήματος, θα γίνει στις 10 Σεπτεμβρίου, ενώ όπως όλα δείχνουν το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 22 του μήνα.

Οι πρωταθλητές των ομίλων που θα προκύψουν, θα δημιουργήσουν δύο νέους ομίλους των 4 ομάδων, με τους πρώτους αυτών να παίρνουν την άνοδο στην Football League.

Ο 3ος όμιλος της Γ' Εθνικής:
Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου
Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγρίας
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟ Αταλάντη
ΑΟ Ποταμιάς

Υποβιβάζονται 6 όμαδες

Αναλυτικά οι υπόλοιποι όμιλοι:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ένωση Αλεξανδρούπολης
Μέγας Αλεξέανδρος Ιάσμου
Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Πέρνης
Αετός Ορφανού
Πανδραμαϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραϊκός
Κιλκισιακός

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης
Αλπωμός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια
ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
Νίκη Αγκαθιάς

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολής
ΑΕ Λευκίμης
Θιναλιακός
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφας
Σούλι Παραμυθιάς

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Κηφισιάς
Φωστήρας
Ηλυσιακός
Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι
Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός Πειραιά
ΑΕ Μοσχάτου
Ερμής Κορυδαλλού
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ακράτητος
Άνω Μερά Μυκόνου
Θύελλα Καμαρίου
Πανθηραϊκός

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναϊκός
Αήττητος Σπάτων
Ρόδος
Αιολικός
ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός
Κόρινθος ’06

Υποβιβάζονται 5 ομάδες

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ναύπλιο 2017
Παναργειακός
Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Διαβολιτσίου
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανγυθεατικός
Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΣ “Η Σπάρτη”
Θύελλα Πατρών
Διαγόρας Βραχνέικων
ΑΟ Τσιλιβή
ΑΠΣ Ζάκυνθος

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ-Ατσαλένιος
Γιούχτας
Ηρόδοτος
ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός
Επισκοπή
Πανακρωτηριακός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Υποβιβάζεται 1 ομάδα
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.