Header Ads

Η τελική σταυροδοσία στο νομό Λάρισας

Ανακοινώθηκε από την επίσημη ιστοσελίδα της Περιφέρειας Θεσσαλίας η τελική σταυροδοσία των υποψηφίων βουλευτών.

Αναλυτικά
Εκλογικά Τμήματα: 540 από 540
Εγγεγραμμένοι: 254.013
Ψηφίσαντες: 159.503, 62,79%
Άκυρα: 207, 21,30%
Λευκά: 919, 0,58%
Έγκυρα: 56.512, 98,12%

ΣΥΡΙΖΑ
1.ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου 13.927
2.ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου 12.828
3.ΒΑΓΕΝΑ ΚΗΛΑΗΔΟΝΗ ΑΝΝΑ χήρα Λουκιανού 10.876
4.ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 9.722
5.ΓΕΛΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λεωνίδα 7.707
6.ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χρήστου 5.410
7.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αβραάμ 5.169
8.ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του Κωνσταντίνου 4.675
9.ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θωμά 4.028
10.ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του Γεωργίου 3.078
11.ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Χαράλαμπου 2.650

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή 27.262
2.ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα 24.649
3.ΜΠΙΖΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Νικολάου 15.571
4.ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου 14.736
5.ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου 12.029
6.ΣΙΑΦΑΡΙΚΑ ΑΘΗΝΑ του Παύλου 8.909
7.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σωτηρίου 8.138
8.ΑΔΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου 6.231
9.ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη 6.183
10.ΚΑΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Μάρκου 3.085
11.ΑΞΙΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του Ιωάννη 2.676

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1.ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη 5.534
2.ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου 4.989
3.ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Δημητρίου 4.437
4.ΓΑΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη 4.287
5.ΤΟΛΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Στεργίου 2.248
6.ΤΣΙΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου 998
7.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γρηγορίου 993
8.ΑΓΟΡΙΤΣΑ ΦΑΝΗ του Θεόφιλου 859
9.ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του Δημητρίου (Τάκη) 744
10.ΜΑΡΟΥ ΜΑΙΡΗ του Ιωάννη 703
11.ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου 658

ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη 4.135
2.ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θωμά 2.639
3.ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΡΙΖΟΣ του Κυριαζή 2.631
4.ΑΒΡΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου 1.851
5.ΓΑΒΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του Ρωσσέτου 1.755
6.ΚΡΙΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου 1.343
7.ΤΣΙΚΡΙΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Αντωνίου 1.203
8.ΠΑΣΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου 843
9.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ του Μιχαήλ 775
10.ΚΑΡΥΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Αθανασίου 739
11.ΑΡΖΟΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σταύρου 718

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ
1.ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ 3.462
2.ΝΑΣΙΚΑΣ ΝΑΣΟΥΛΙΑΣ του Γρηγορίου 1.308
3.ΣΔΡΟΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Γεωργίου 1.048
4.ΖΩΚΑΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του Γρηγορίου 886
5.ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΦΑΝΗ του Ιωάννη 572
6.ΚΕΣΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Λαζάρου 559
7.ΚΟΚΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου 555
8.ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου 515
9.ΦΟΥΝΤΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Νικολάου 434
10.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα 383
11.ΜΠΑΛΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου 361

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.ΜΠΙΛΛΗ-ΤΣΙΤΣΕ ΜΑΡΙΑ συζ. Γεωργίου 1.339
2.ΖΗΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου 1.290
3.ΛΙΑΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ηλία 1.189
4.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 991
5.ΛΑΜΠΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου 811
6.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου 590
7.ΤΖΟΥΤΣΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου 445

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου 624
2.ΝΑΣΙΚΑ ΖΩΗ του Ιωάννη 282
3.ΚΑΦΕΝΟΥΔΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ευαγγέλου 238
4.ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Πέτρου 196
5.ΣΑΝΙΔΑ ΜΑΡΙΝΑ του Κωνσταντίνου 177
6.ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου 125
7.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου 116
8.ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου 107
9.ΛΕΚΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου 106
10.ΜΑΝΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου 73

ΟΚΔΕ
1.ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Σάββα 4

ΑΝΤΑΡΣΥΑ
1.ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χρήστου 144
2.ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου 131
3.ΓΕΝΗΚΟΜΣΙΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Αποστόλου 117
4.ΤΣΑΜΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ιωάννη 93

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.ΚΑΡΑΒΕΝΤΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου 178
2.ΝΑΚΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Απόστολου 147
3.ΝΤΟΥΛΑΠΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παρασκευά 127
4.ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ναπολέοντος 104
5.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Γεωργίου 79
6.ΓΚΟΥΖΙΩΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Χρήστου 64
7.ΤΣΙΟΥΤΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου 56
8.ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΑΝΘΗ του Ιωάννη 54
9.ΣΒΑΡΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ιωάννη 50
10.ΦΩΤΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 41
11.ΡΑΜΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου 26

ΟΚΔΕ
1.ΚΑΜΠΟΖΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ (ΠΑΡΗΣ) του Θεοδώρου 36

ΚΚΕ Μ-Λ
1.ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου 44
2.ΖΥΓΟΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αστερίου 40
3.ΚΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Πέτρου 33
4.ΧΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ιωάννη 33
5.ΜΑΝΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Χρήστου 28

Μ-Λ ΚΚΕ
1.ΖΑΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου 13

ΕΠΑΜ
1.ΚΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου 236

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.ΤΖΑΒΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου 75
2.ΜΠΑΛΑΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου 58
3.ΒΡΥΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου 55
4.ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου 48
5.ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου 43

ΜέΡΑ 25
1.ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη 1.181
2.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ του Νικολάου 834
3.ΛΟΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του Βασιλείου 714
4.ΚΑΝΑΡΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του Γεωργίου 632
5.ΝΑΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου 569
6.ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ανδρέα 503
7.ΧΛΟΠΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Πασχάλη 467
8.ΦΟΙΝΙΚΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αναστασίου 312

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ
1.ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ 412
2.ΓΚΕΝΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΡΕΝΕ του Ντέτλεφ 240
3.ΜΠΟΛΜΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Μιχαήλ 219

ΣΥΝ… ΦΩΝΙΑ
1.ΔΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου 0

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
1.ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Ταξιάρχη 988
2.ΣΚΡΕΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη 774

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ
1.ΝΤΡΙΓΚΟΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου 157
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.