Header Ads

Β' ΕΠΣΛ: Και η αγωνία μεγαλώνει…

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΛ που περιλαμβάνει μια σειρά από σημαντικά ματς. Αγωνιστική δράση έχουμε και στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

1ος όμιλος

15η αγωνιστική - Κυριακή 3 Μαρτίου - 15:30

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Προοδευτική Βερδικούσσας
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Ροδιακός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - ΑΟ Συκέας
Κεραυνός Δρυμού - Μύτικας Καλυβίων
Ηρακλής Πλατανουλίων - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Δόξα Βαλανίδας - Ακαδημία Τυρνάβου

Βαθμολογία:
1. Δόξα Βαλανίδας 34
2. Κεραυνός Δρυμού 31
3. Προοδευτική Βερδικούσσας 28
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 27
5. Ροδιακός 26
6. Ακαδημία Τυρνάβου 23
7. ΑΟ Συκέας 21
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 20
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 12*
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 9*
11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 3*
12. Μύτικας Καλυβίων 3*

* Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος όμιλος

15η αγωνιστική - Σάββατο 2 Μαρτίου - 15:30

Νίκη Κρήνης - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 3-0 (α.α.)
Θύελλα Βασιλή - Ατρόμητος Βαμβακούς
Αναγέννηση Ζαππείου - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Σταυραετός - ΑΟ Ναρθακίου
Αναγέννηση Φαρσάλων - Μυραϊκός
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Δόξα Υπέρειας

Βαθμολογία:
1. Ναρθάκι 35**
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 35
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 30
4. Δόξα Υπέρειας 27
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 24
6. Αναγέννηση Ζαππείου 21
7. Θύελλα Βασιλή 21
8. Μυραϊκός 17
9. Νίκη Κρήνης 16**
10. Ακαδημία Αχιλλέως 10
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1*
12. Σταυραετός 1

* Ο Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
** Ναρθάκι και Νίκη Κρήνης έχουν ένα ματς λιγότερο

3ος όμιλος

15η αγωνιστική - Σάββατο 2 Μαρτίου - 15:30

Σ.Σ. Ραψάνης - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Άρης Κουλουρίου - Θερμαϊκός Στομίου
Κεραυνός Παραποτάμου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Όλυμπος Γόννων
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Θύελλα Ελάτειας

Κυριακή 3 Μαρτίου - 15:30
Αναγέννηση Καλοχωρίου - ΔΙΑΣ 2018

Βαθμολογία:
1. Όλυμπος Γόννων 31
2. Σ.Σ. Ραψάνης 31
3. Άρης Κουλουρίου 31
4. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 28
5. Όλυμπος Αιγάνης 24
6. Αναγέννηση Πυργετού 2016 22
7. Ολυμπιακός Χειμαδίου 17
8. Θερμαϊκός Στομίου 16
9. Κεραυνός Παραποτάμου 14
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 10
11. Θύελλα Ελάτειας 8
12. ΔΙΑΣ 2018 7

4ος όμιλος

16η αγωνιστική - Κυριακή 3 Μαρτίου - 11:00

Α.Ε. Μάνδρας 2016 - ΑΟ Αμπελοκήπων
Ιπποκράτης - Ατρόμητος Δασοχωρίου
Δόξα Ραχούλας - Μαρίνος Αντύπας
Διογένης Λάρισας - Φορτούνα Κουτσοχέρου
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Μαχητής Τερψιθέας

15:30
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Άγιος Θωμάς

Ρεπό: Κεραυνός Δένδρων

Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δένδρων 38
2. Δόξα Ραχούλας 32
3. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 31
4. Ιπποκράτης 30
5. ΑΕ Μάνδρας 2016 25
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 23
7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 20
8. Μαχητής Τερψιθέας 18
9. ΣΦ Λάρισα '88 11
10. Διογένης Λάρισας 10
11. ΑΟ Αμπελοκήπων 7
12. Μαρίνος Αντύπας 6
13. Άγιος Θωμάς 2

5ος όμιλος

16η αγωνιστική - Κυριακή 3 Μαρτίου - 15:30

Ηρακλής Χάλκης - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 3-0 (α.α.)
Πελασγιώτις Λάρισας - Αετός Αετολόφου
Λαρισαϊκός - Απόλλων Γαλήνης 2016
Αστήρ Ν.Περιβολίου - Ομόνοια Λάρισας
Τοξότης Λάρισας - Ανθούπολη
Δόξα Ομορφοχωρίου - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Ρεπό: Δάφνη Γλαύκης

Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 33
2. Δάφνη Γλαύκης 33
3. Απόλλων Γαλήνης 2016 32
4. Ηρακλής Χάλκης 28
5. Αστήρ Ν. Περιβολίου 23
6. Ανθούπολη 22
7. Λαρισαϊκός 21**
8. Δόξα Ομορφοχωρίου 17
9. Τοξότης Λάρισας 13
10. Αετός Αετολόφου 13**
11. Ομόνοια Λάρισας 13
12. ΑΕΣ Χαραυγή 2
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0*

* Ο ΑΣ Μπαράζ Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

** Λαρισαϊκός και Αετός Αετολόφου έχουν ένα ματς λιγότερο

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.