Header Ads

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τις ομάδες της Β’ ΕΠΣΛ

Μετά από ένα μεγάλο διάστημα αποχής από τις αγωνιστικές δραστηριότητες επιστρέφει και η Β’ ΕΠΣΛ ξανά στην δράση. Αγώνες και τους πέντε ομίλους το Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

1ος όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου - 15:00

Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Προοδευτική Βερδικούσσας

Κυριακή 20 Ιανουαρίου - 15:00
Δόξα Βαλανίδας-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Ακαδημία Τυρνάβου - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ηρακλής Πλατανουλίων - Μύτικας Καλυβίων
Κεραυνός Δρυμού - ΑΟ Συκέας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Ροδιακός

Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 22
2. Ροδιακός 22
3. Δόξα Βαλανίδας 21
4. Aκαδημία Τυρνάβου 16
5. Προοδευτική Βερδικούσσας 15
6. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 15
7. ΑΟ Συκέας 15
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 7
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4
11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 3
12. Μύτικας Καλυβίων 3

2ος όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου - 15:00

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Θύελλα Βασιλή
Δόξα Υπέρειας - Μυραϊκός
Αναγέννηση Φαρσάλων - ΑΟ Ναρθακίου
Σταυραετός - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Αναγέννηση Ζαππείου - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Νίκη Κρήνης - Ατρόμητος Βαμβακούς

Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 23
2. Ναρθάκι 23
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 20
4. Δόξα Υπέρειας 17
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 16
6. Αναγέννηση Ζαππείου 15
7. Θύελλα Βασιλή 13
8. Μυραϊκός 10
9. Νίκη Κρήνης 9
10. Ακαδημία Αχιλλέως 7
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1
12. Σταυραετός 0

3ος όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου - 15:00

Θύελλα Ελάτειας - ΔΙΑΣ 2018
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Όλυμπος Γόννων
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Ολυμπιακός Χειμαδίου

Κυριακή 20 Ιανουαρίου - 15:00
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Σ.Σ. Ραψάνης
Κεραυνός Παραποτάμου - Θερμαϊκός Στομίου
Άρης Κουλουρίου - Αναγέννηση Πυργετού 2016

Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 25
2. Όλυμπος Γόννων 19
3. Σ.Σ. Ραψάνης 19
4. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 17
5. Όλυμπος Αιγάνης 16
6. Αναγέννηση Πυργετού 2016 15
7. Ολυμπιακός Χειμαδίου 13
8. Κεραυνός Παραποτάμου 10
9. Θερμαϊκός Στομίου 10
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 5
11. Θύελλα Ελάτειας 4
12. ΔΙΑΣ 2018 3

4ος όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου - 15:00

Ατρόμητος Δασοχωρίου - Α.Ε. Μάνδρας 2016

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - ΑΟ Αμπελοκήπων
Μαχητής Τερψιθέας - Διογένης Λάρισας
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Δόξα Ραχούλας
Κεραυνός Δένδρων - Σ.Φ. Λάρισα '88
Άγιος Θωμάς - Ιπποκράτης
Ρεπό: Μαρίνος Αντύπας

Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δένδρων 22
2. ΑΕ Μάνδρας 2016 19
3. Ιπποκράτης 17
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 16
5. Δόξα Ραχούλας 15
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 13
7. Μαχητής Τερψιθέας 15
8. Ατρόμητος Δασοχωρίου 11
9. ΣΦ Λάρισα '88 7
10. Μαρίνος Αντύπας 6
11. ΑΟ Αμπελοκήπων 6
12. Διογένης Λάρισας 4
13. Άγιος Θωμάς 1

5ος όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου - 15:00

Ανθούπολη - Ηρακλής Χάλκης
Δάφνη Γλαύκης - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Πελασγιώτις Λάρισας
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Τοξότης Λάρισας
Δόξα Ομορφοχωρίου - Αετός Αετολόφου

Κυριακή 20 Ιανουαρίου - 15:00
Ομόνοια Λάρισας - Λαρισαϊκός
Ρεπό: Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός

Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 24
2. Απόλλων Γαλήνης 2016 20
3. Δάφνη Γλαύκης 18
4. Αστήρ Ν. Περιβολίου 14
5. Ηρακλής Χάλκης 12
6. Ομόνοια Λάρισας 11
7. Λαρισαϊκός 11
8. Ανθούπολη 11
9. Αετός Αετολόφου 10
10. Τοξότης Λάρισας 10
11. Δόξα Ομορφοχωρίου 5
12. ΑΕΣ Χαραυγή 2
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0*
* Ο ΑΣ Μπαράζ Πηνειός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

athleticlarissa.gr

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.