Header Ads

Αγωνιστική δράση στη Β' ΕΠΣΛ

Με αγώνες στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται το σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ (δεν παίζει ο 3ος). Όσο περνούν οι αγωνιστικές το ενδιαφέρον μεγαλώνει σε όλα τα επίπεδα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

1ος όμιλος

6η αγωνιστική (Σάββατο 17/11 - 15:00)

Μύτικας Καλυβίων - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
ΑΟ Συκέας - Δόξα Βαλανίδας
Ροδιακός - Ακαδημία Τυρνάβου
Προοδευτική Βερδικούσσας - Ηρακλής Πλατανουλίων
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Κεραυνός Δρυμού
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας

Βαθμολογία:

1. Ροδιακός 13
2. Κεραυνός Δρυμού 12
3. Aκαδημία Τυρνάβου 10
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 10
5. ΑΟ Συκέας 9
6. Προοδευτική Βερδικούσσας 9
7. Δόξα Βαλανίδας 9
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 8
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3
11. Μύτικας Καλυβίων 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0

2ος όμιλος

6η αγωνιστική (Σάββατο 17/11 - 15:00)

ΑΟ Ναρθακίου - Μυραϊκός
Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας
Ατρόμητος Βαμβακούς - Αναγέννηση Φαρσάλων
Νίκη Κρήνης - Σταυραετός
Αναγέννηση Ζαππείου - Θύελλα Βασιλή

Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 15
2. Ναρθάκι 13
3. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 12
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 12
5. Αναγέννηση Ζαππείου 9
6. Θύελλα Βασιλή 9
7. Δόξα Υπέρειας 7
8. Μυραϊκός 4
9. Νίκη Κρήνης 3
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1
12. Σταυραετός 0

4ος όμιλος

6η αγωνιστική (Σάββατο 17/11 - 15:00)

Άγιος Θωμάς - Μαρίνος Αντύπας

Κυριακή 18 Νοεμβρίου - 15:00
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Διογένης Λάρισας
Ιπποκράτης - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Μαχητής Τερψιθέας
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Φορτούνα Κουτσοχέρου
Κεραυνός Δένδρων - ΑΟ Αμπελοκήπων
Ρεπό: Δόξα Ραχούλας

Βαθμολογία:
1. Δόξα Ραχούλας 15
2. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 12
3. Κεραυνός Δένδρων 12
4. ΑΕ Μάνδρας 2016 12
5. Ιπποκράτης 9
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 6
7. ΑΟ Αμπελοκήπων 6
8. Μαχητής Τερψιθέας 6
9. Ατρόμητος Δασοχωρίου 4
10. ΣΦ Λάρισα 88 4
11. Διογένης Λάρισας 1
12. Άγιος Θωμάς 1
13. Μαρίνος Αντύπας 0

5ος όμιλος

6η αγωνιστική (Κυριακή 18/11 - 15:00)

Αστήρ Ν. Περιβολίου - Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός - Δόξα Ομορφοχωρίου
Πελασγιώτις Λάρισας - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Ανθούπολη
Ομόνοια Λάρισας - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός
Δάφνη Γλαύκης - Αετός Αετολόφου
Ρεπό: Ηρακλής Χάλκης

Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 15
2. Ηρακλής Χάλκης 12
3. Απόλλων Γαλήνης 2016 10
4. Αστήρ Ν. Περιβολίου 10
5. Δάφνη Γλαύκης 9
6. Ανθούπολη 5
7. Ομόνοια Λάρισας 5
8. Τοξότης Λάρισας 4
9. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
10. Λαρισαϊκός 4
11. Αετός Αετολόφου 3
12. ΑΕΣ Χαραυγή 2
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0

athleticlarissa.gr

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.