Header Ads

B' ΕΠΣΛ: Τεσσάρα για τον Δρυμό, ισοπαλία για την Ακαδημία

Αγώνες για τον 1ο όμιλο, τον 3ο και μερικά παιχνίδια από τον 5ο είχαμε σήμερα (20/10) στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ..

Στο 1ο όμιλο τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Κεραυνός Δρυμού ο οποίος νίκησε 4-2 τη Δόξα Βαλανίδας και έφτασε τους 9 βαθμούς, εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία στο παιχνίδι Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Ροδιακός, αλλά και την απώλεια βαθμών της Ακαδημίας Τυρνάβου, 0-0 με τα Πλατανούλια, με τις τρεις αυτές ομάδες να φτάνουν τους επτά βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (20/10) της 3ης αγωνιστικής στη Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Ηρακλής Πλατανουλίων - Ακαδημία Τυρνάβου 0-0
Κεραυνός Δρυμού - Δόξα Βαλανίδας 4-2
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 5-1
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Μύτικας Καλυβίων 3-1
Προοδευτική Βερδικούσσας - ΑΟ Συκέας 1-2
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Ροδιακός 1-1

Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 9
2. Ροδιακός 7
3. Aκαδημία Τυρνάβου 7
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 7
5. ΑΟ Συκέας 6
6. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 4
7. Προοδευτική Βερδικούσσας 3
8. Δόξα Βαλανίδας 3
9. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3
10. Ηρακλής Πλατανουλίων 2
11. Μύτικας Καλυβίων 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0

4η αγωνιστική

Σάββατο 3 Νοεμβρίου - 15:00

Ακαδημία Τυρνάβου - Δόξα Βαλανίδας
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Ηρακλής Πλατανουλίων
Μύτικας Καλυβίων - Κεραυνός Δρυμού
ΑΟ Συκέας - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ροδιακός - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Προοδευτική Βερδικούσσας - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας

3ος όμιλος
Σ.Σ. Ραψάνης - Θερμαϊκός Στομίου 1-1
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Ολυμπιακός Χειμαδίου 6-1
Άρης Κουλουρίου - Όλυμπος Γόννων 2-1
Κεραυνός Παραποτάμου - ΔΙΑΣ 2018 2-0
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Θύελλα Ελάτειας 3-1

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00


Χείμαρρος Μαρμαρίνης - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης


Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 9
2. Όλυμπος Γόννων 6
3. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 6*
4. Κεραυνός Παραποτάμου 6
5. Αναγέννηση Πυργετού 2016 6
6. Σ.Σ. Ραψάνης 4
7. Θύελλα Ελάτειας 3
8. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
9. Όλυμπος Αιγάνης 3*
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3
11. Θερμαϊκός Στομίου 1
12. ΔΙΑΣ 2018 0

* Έχουν ένα ματς λιγότερο

4η αγωνιστική

Κυριακή 4 Νοεμβρίου - 15:00

Θύελλα Ελάτειας - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
ΔΙΑΣ 2018 - Αναγέννηση Καλοχωρίου
Όλυμπος Γόννων - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Κεραυνός Παραποτάμου
Θερμαϊκός Στομίου - Άρης Κουλουρίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Σ.Σ. Ραψάνης

5ος όμιλος
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Λαρισαϊκός 1-0
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Δόξα Ομορφοχωρίου 3-3
Ανθούπολη - Τοξότης Λάρισας 2-2

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ηρακλής Χάλκης
Ομόνοια Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Αετός Αετολόφου - Πελασγιώτις Λάρισας
Ρεπό: Δάφνη Γλαύκης

Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 6
2. Δάφνη Γλαύκης 6
3. Απόλλων Γαλήνης 2016 6*
4. Ανθούπολη 5*
5. Δόξα Ομορφοχωρίου 4*
6. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
7. Ομόνοια Λάρισας 3
8. Ηρακλής Χάλκης 3
9. ΑΕΣ Χαραυγή 2*
10. Αετός Αετολόφου 1
11. Λαρισαϊκός 1*
12. Τοξότης Λάρισας 1*
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
* Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

athleticlarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.