Header Ads

Αγώνες σε όλους τους ομίλους της Β’ ΕΠΣΛ

Με τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ.

Στον 3ο όμιλο η Ακαδημία ΠΟΕ υποδέχεται στο γήπεδο της Ελασσόνας τον Ροδιακό που και αυτός έχει 2 νίκες στις 2 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, ενώ ο Κεραυνός υποδέχεται στο γήπεδο του Δρυμού τη Βαλανίβα.

Η ΑΕΣΓ θα αγωνιστεί εντός έδρας με τον Μύτικα Καλυβίων, όπως και η Αναγέννηση Ευαγγελισμού κόντρα στη Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

1ος όμιλος

Σάββατο 20 Οκτωβρίου - 16:00

Ηρακλής Πλατανουλίων - Ακαδημία Τυρνάβου
Κεραυνός Δρυμού - Δόξα Βαλανίδας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Μύτικας Καλυβίων
Προοδευτική Βερδικούσσας - ΑΟ Συκέας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Ροδιακός

Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 6
2. Ροδιακός 6
3. Aκαδημία Τυρνάβου 6
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 6
5. ΑΟ Συκέας 3
6. Προοδευτική Βερδικούσσας 3
7. Δόξα Βαλανίδας 3
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 1
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1
10. Μύτικας Καλυβίων 0
11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0

2ος όμιλος

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00

Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας
Σταυραετός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Αναγέννηση Ζαππείου - Μυραϊκός
Νίκη Κρήνης - ΑΟ Ναρθακίου
Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Θύελλα Βασιλή - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων

Βαθμολογία:
1. Αναγέννηση Ζαππείου 6
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 6
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 6
4. Ναρθάκι 6
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 6
6. Θύελλα Βασιλή 3
7. Μυραϊκός 1
8. Ακαδημία Αχιλλέως 1
9. Νίκη Κρήνης 0
10. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0
11. Δόξα Υπέρειας 0
12. Σταυραετός 0

3ος όμιλος

Σάββατο 20 Οκτωβρίου - 16:00

Σ.Σ. Ραψάνης - Θερμαϊκός Στομίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Άρης Κουλουρίου - Όλυμπος Γόννων
Κεραυνός Παραποτάμου - ΔΙΑΣ 2018
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Θύελλα Ελάτειας

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης

Βαθμολογία:
1. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 6
2. Όλυμπος Γόννων 6
3. Άρης Κουλουρίου 6
4. Θύελλα Ελάτειας 3
5. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
6. Όλυμπος Αιγάνης 3
7. Σ.Σ. Ραψάνης 3
8. Κεραυνός Παραποτάμου 3
9. Αναγέννηση Πυργετού 2016 3
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 0
11. Θερμαϊκός Στομίου 0
12. ΔΙΑΣ 2018 0

4ος όμιλος

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00

Μαχητής Τερψιθέας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Διογένης Λάρισας
Μαρίνος Αντύπας - Δόξα Ραχούλας
Άγιος Θωμάς - Σ.Φ. Λάρισα '88
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Ιπποκράτης
ΑΟ Αμπελοκήπων - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ρεπό: Κεραυνός Δένδρων

Βαθμολογία:
1. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 6
2. Κεραυνός Δένδρων 6
3. Δόξα Ραχούλας 6
4. ΑΟ Αμπελοκήπων 3
5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 3
6. ΑΕ Μάνδρας 2016 3
7. Μαχητής Τερψιθέας 3
8. Ιπποκράτης 3
9. Διογένης Λάρισας 1
10. Ατρόμητος Δασοχωρίου 1
11. ΣΦ Λάρισα 88 0
12. Άγιος Θωμάς 0
13. Μαρίνος Αντύπας 0

5ος όμιλος

Σάββατο 20 Οκτωβρίου - 16:00

Απόλλων Γαλήνης 2016 - Λαρισαϊκός
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ανθούπολη - Τοξότης Λάρισας

Κυριακή 21 Οκτωβρίου - 16:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ηρακλής Χάλκης
Ομόνοια Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Αετός Αετολόφου - Πελασγιώτις Λάρισας
Ρεπό: Δάφνη Γλαύκης

Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 6
2. Δάφνη Γλαύκης 6
3. Ανθούπολη 4
4. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
5. Απόλλων Γαλήνης 2016 3
6. Ομόνοια Λάρισας 3
7. Ηρακλής Χάλκης 3
8. Δόξα Ομορφοχωρίου 3
9. Αετός Αετολόφου 1
10. ΑΕΣ Χαραυγή 1
11. Λαρισαϊκός 1
12. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
13. Τοξότης Λάρισας 0

athleticlarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.