.

Τρίτη, 19 Ιουνίου 2018

Επιτυχιών συνέχεια για τους οδηγούς της ΛΑΜΚΕ

Σαββατοκύριακο με πολλούς αγώνες αυτοκινήτου ήταν αυτό που μας πέρασε. Η ΛΑΜΚΕ εκπροσωπήθηκε από αγωνιζόμενους της, σε βορρά και νότο.

Στην Πρωταθληματική Ανάβαση Αχλαδόκαμπου, ο καιρός έκανε τα δικά του τερτίπια, δημιουργώντας αναστάτωση και προβλήματα σε οργανωτές και αγωνιζόμενους. Ο Ιορδάνης Κωνσταντινιδης οδηγώντας το Skoda Fabia Turbo, κατάφερε για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα να ανέβει στη 2η θέση της κλάσης FST2, κερδίζοντας σημαντικούς βαθμούς για την πορεία του πρωταθλήματος.

Στον Κορύλοβο της Δράμας, όλα κύλησαν ομαλά από πλευράς καιρού, παρά τις αντίθετες προβλέψεις.

Ο Κώστας Κουτσοδήμος με Peugeot 106 ανέβηκε και πάλι στο βάθρο της 3ης θέσης της κατηγορίας έως 1600 και της 2ης στην κλάση Α6, επιβεβαιώνοντας την ταχύτητά του και την σταθερότητά του. Όπως όλα δείχνουν οι μάχες για βαθμούς και τίτλους θα διαρκέσουν μέχρι τον τελευταίο αγώνα.



Στην ίδια κατηγορία ο Γιώργος Γκέκας, επίσης με Peugeot 106 έχει κάθε λόγο να είναι ευχαριστημένος με την 6η θέση στην κατηγορία και την 5η της Α6, γράφοντας καλούς χρόνους και στα 2 σκέλη του αγώνα αλλά κυρίως μαζεύοντας εμπειρίες και γνώσεις που θα του φανούν χρήσιμες στους επόμενους αγώνες.



Στη Formula Saloon ο Δημήτρης Ντιντόκας με BMW E36, ανέβηκε στο βάθρο παίρνοντας την 3η θέση στην κατηγορία FSA που είναι ταυτόχρονα και η 3η της κλάσης του.



Ο Ιορδάνης Χορίδης με Peugeot 106, τερμάτισε στην 5η θέση της FSA και 4η της κλάσης του.



Στην κατηγορία FST ο Δημήτρης Κακαράντζας με το Opel Kadett turbo βρέθηκε στην 2η θέση και την 1η της κλάσης FST2 κάνοντας και τον δεύτερο ταχύτερο χρόνο του αγώνα.



Ο Σγουρής Μπαλάσης με την Toyota corolla turbo ήταν στην 4η θέση της κατηγορίας.




Το κύπελλο Αναβάσεων Βορείου Ελλάδος θα κάνει διακοπές μέχρι αρχές Οκτωβρίου που θα γίνει ο τέταρτος αγώνας και θα κλείσει με την Ανάβαση Ελασσόνας στις 3-4 Νοεμβρίου, όπου θα κριθούν οι τίτλοι του 2018.


Τα αποτελέσματα ανά κατηγορία

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΕΩΣ 1400cc

1 4 ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟΘ SUZUKI SWIFT 1300 Ε9 2:29.59 2:31.97 5:01.56
2 2 ΒΕΖΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΟΘ PEUGEOT 106 Rally Ε9 2:44.48 2:44.36 5:28.84 27.28
3 3 ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΑΚ PEUGEOT 106 Rally Ε9 2:46.49 2:44.91 5:31.40 29.84
4 1 ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΦΑΔ PEUGEOT 205 RALLY Ε9 2:49.76 2:46.78 5:36.54 34.98

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΕΩΣ 1600cc
1 9 ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΑΒ PEUGEOT 106 S16 Α6 2:21.73 2:21.70 4:43.43
2 10 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΜΑΘ SUZUKI SWIFT 1300 Ε10 2:21.46 2:22.41 4:43.87 0.44
3 14 ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΛΑΜΚΕ PEUGEOT 106 S16 Α6 2:22.22 2:22.71 4:44.93 1.50
4 16 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΒ CITROEN SAXO VTS Α6 2:22.45 2:23.84 4:46.29 2.86
5 12 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Ο.Θ. SUZUKI SWIFT SPORT RS Α6 2:25.29 2:23.94 4:49.23 5.80
6 5 ΓΚΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΚΕ PEUGEOT 106 S16 Α6 2:27.10 2:26.71 4:53.81 10.38
7 7 ΜΠΙΛΑΔΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΛΠ HONDA CIVIC 1.6 Ε10 2:32.86 2:26.66 4:59.52 16.09
8 8 ΒΕΝΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΦΑΔ PEUGEOT 206 GPS Α6 2:29.87 2:31.50 5:01.37 17.94
9 11 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΟΘ PEUGEOT 106 S16 Α6 2:33.21 2:33.70 5:06.91 23.48
10 6 ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞ CITROEN SAXO VTS Α6 2:43.06 2:41.25 5:24.31 40.88
ΔΕΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ - Run 2
15 ΚΑΤΣΙΩΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΑΣΠΙΣ CITROEN SAXO VTS Α6 2:27.50

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΕΩΣ 2000cc
1 24 ΛΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΟΦΑΔ SEAT IBIZA GTI 2.0 Α7 2:24.38 2:26.60 4:50.98
2 21 ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΒ RENAULT CLIO SPORT 2.0 Α7 2:28.66 2:27.29 4:55.95 4.97
3 28 ΣΑΛΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΦΑΔ OPEL ASCONA B400 Ε11 2:30.54 2:28.90 4:59.44 8.46
4 26 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΑΤ VW GOLF GTI 1.8 16V Ε11 2:36.00 2:23.74 4:59.74 8.76
5 18 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΦΑΔ PEUGEOT 206 RC Α7 2:29.46 2:30.36 4:59.82 8.84
6 23 ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΟΦΑΔ HONDA CIVIC TYPE R Α7 2:30.12 2:31.27 5:01.39 10.41
7 20 ΦΥΓΚΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΟΘ OPEL ASCONA 2.0 Ε11 2:30.86 2:31.76 5:02.62 11.64
8 30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΟΦΑΔ RENAULT CLIO GPS Ε11 2:33.30 2:33.01 5:06.31 15.33
9 25 ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΒ FIAT UNO TURBO 1.4 Ε11 2:32.75 2:34.52 5:07.27 16.29
10 27 ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΛΑΒ RENAULT CLIO SPORT Α7 2:34.00 2:33.61 5:07.61 16.63
11 22 ΤΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΟΦΑΔ RENAULT CLIO SPORT Α7 2:35.34 2:35.06 5:10.40 19.42
12 17 ΑΤΜΑΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΦΑΔ VW GOLF GTI 2.0 Ε11 2:36.93 2:36.38 5:13.31 22.33
13 19 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΟΦΑΔ RENAULT CLIO RS 2.0 Α7 2:38.97 2:36.57 5:15.54 24.56
ΔΕΝ ΕΚΚΙΝΗΣΑΝ - Run 2
29 ΤΡΥΧΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΒ CITROEN XSARA 2 VTS 2.0 Α7 2:36.68

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : FSA

1 33 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣΠΙΣ BMW 3 E36 FSA 2:29.11 2:31.22 5:00.33
2 35 ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΛΠ BMW M3 FSA 2:32.53 2:33.47 5:06.00 5.67
3 36 ΝΤΙΝΤΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΜΚΕ BMW 3 E36 FS FSA 2:35.08 2:34.65 5:09.73 9.40
4 34 ΣΤΟΪΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΜΣ OPEL ASCONA 2.0 FSA2L 2:36.49 2:37.10 5:13.59 13.26
5 31 ΧΟΡΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΛΑΜΚΕ PEUGEOT 106 S16 FSA 2:40.86 2:42.36 5:23.22 22.89
6 32 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΟΦΑΔ PEUGEOT 306 1.6 FSA 2:45.04 2:43.38 5:28.42 28.09

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : FST
1 41 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΦΑΔ MITSUBISHI EVO IX FS FST 2:14.31 2:14.07 4:28.38
2 40 ΚΑΚΑΡΑΝΤΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΜΚΕ OPEL CITY 2.0 FST2 2:24.42 2:17.50 4:41.92 13.54
3 38 ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΦΑΔ RENAULT MEGAN RS FST2 2:24.41 2:22.26 4:46.67 18.29
4 37 ΜΠΑΛΑΣΗΣ ΣΓΟΥΡΗΣ ΛΑΜΚΕ TOYOTA COROLLA FS FST 2:22.82 2:24.32 4:47.14 18.76