.

Κυριακή, 6 Μαΐου 2018

Αυλαία με ήττα για τον Π.Ο.Ελασσόνας

Σ ένα ανοιχτό παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον και σκοπιμότητες, ο Κίσσαβος Συκουρίου έφυγε με τρίποντο από την Ελασσόνα επικρατώντας με 3-1 του τοπικού ΠΟΕ.

Σ ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ο Κίσσαβος φάνηκε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και δίκαια πανηγύρισε την νίκη στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς της μεγάλης τοπικής κατηγορίας.

Τα πολλά λάθη για την ομάδα του ΠΟΕ και η δυστοκία στην επίθεση στέρησαν από την ομάδα της Ελασσόνας να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση.

Η ομάδα Αποστόλη Τσανάκα προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Τζούρα μετά από πάσα του Δημάκη ενώ ο ίδιος παίκτης θα κάνει δύο τα δικά του τέρματα και της ομάδας του 20 λεπτά αργότερα όταν θα εκμεταλλευτεί λάθος των αμυντικών του ΠΟΕ.

Η ομάδα του Συκουρίου θα πετύχει και τρίτο γκολ, πάλι από λάθος στην άμυνα του ΠΟΕ, στο 66ο λεπτό αυτή τη φορά με πλασέ του Πετράκη.

Τελικά η ομάδα του Γιώργου Καμάκα θα πετύχει γκολ στο 66ο λεπτό με προσωπική προσπάθεια του Ματούλα που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

ΠΟ Ελασσόνας (Γιώργος Καμάκας): Στάμος, Μπούσιας, Λαγός, Ποτούσογλου, Περτζιόνι, Συνάπαλος, Σιαφαρίκας (46’ Ντούμος), Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης, Ματούλας, Παπαχρήστος (68’ Μπαρλαγιάννης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσανάκας): Φαρμάκας, Αγγελής, Παυλόπουλος, Γκαμπέτας (62’ Κορδέλας), Τζαβάρας, Δημάκης, Αργύρης, Μάτζαρης, Πετράκης (80’ Κακαγιάννης), Ζαιρές (73’ Χριστιανίδης), Τζούρας (75’ Καρβούνης).