.

Παρασκευή, 11 Μαΐου 2018

Επική ανατροπή για τις Κορασίδες του ΓΣΕΕ, 3-2 σετ τον ΠΑΟΚ

Τι και αν βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 σετ και 21-24 στο τρίτο, οι κορασίδες του ΓΣΕ Ελασσόνας μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα ως προς την εναλλαγή του σκορ, παίζοντας με πάθος έκαναν την ανατροπή επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 3-2 σετ (15-11 το τάϊ μπρέϊκ).

Χαρακτηριστικό σημείο του αγώνα ήταν το τέταρτο σετ που πήραν οι νικήτριες με 29-27

Επόμενος αντίπαλος για τα κορίτσια του Βαΐου Παναγιώτου η ομάδα του Φιλαθλητικού Πρέβεζας στις 9:30 το πρωί του Σαββάτου και με νίκη η ομάδα της Ελασσόνας θα καταλάβει τη 2η θέση του ομίλου και θα περάσει στην ημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων.

ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Μπακρατσά, Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Τσιμπά, Κορακίδη, Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα, Διβράμη, Τσιγγέλη, Σεβαστού, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη, Γιάγκουλα.

ΠΑΟΚ (Τσομίδου): Κυπαρίσση Σταματία, Μπαλογιάννη Κωνσταντίνα, Τσιόγκα Ανδρομάχη, Λεονταρίδου Ελέμη, Μπάμπη Άννα-Μαρία, Πιλιτσίδου Σωτηρία-Ελένη, Σανιώτη Βασιλική, Κοκότη Κατερίνα, Χατζέλια Εύη, Σταματίου Αναστασία, Μιχοπούλου Ελευθερία, Λώλη Βασιλική