.

Σάββατο, 28 Απριλίου 2018

Άπαντες στην τσίτα… στη Β΄ΕΠΣΛ

Με εξαίρεση το Αβέρωφ που προπορεύεται στον 2ο όμιλο και έχει το πρώτο λόγο στην κατάκτηση της πρωτιάς και την άνοδο στην Α1 ΕΠΣΛ, σε 1ο και 3ο όμιλο όλα είναι ρευστά με τις μάχες Προμηθέας-Παναγροτικός Νίκαιας και Ανάβρας-Πύρρο να κρατούν καλά!

Και όλα αυτά ενώ έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος και στους τρεις ομίλους.

Όσο για τη μάχη της σωτηρίας ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει κάτι…

1ος ΟΜΙΛΟΣ (28/4, 17:30):
Αναγέννηση Φ.-Ναρθάκι
Βαμβακού-Ιπποκράτης
Ζάππειο-Προμηθέας
Ανθούπολη-Ραχούλα
Μάνδρα-Παναγροτικός
Άρης Διλόφου-Υπέρεια
Χαραυγή-Ακαδ.Αχιλλέα

Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Προμηθέας 53-9 55
--------------------------------------------
2. Παναγροτικός Νίκαιας 61-13 53
--------------------------------------------
3. Ιπποκράτης 39-23 41
4. Βαμβακού 35-17 38
5. Αναγέννηση Φ. 37-27 36
6. Ανθούπολη 26-24 30
7. Ραχούλα 36-35 29
8. Υπέρεια 40-40 27
9. Ναρθάκι 24-34 23
10. Δίλοφος 22-28 23
11. Ζάππειο 38-41 22
12. Μάνδρα 19-52 14
-------------------------------------------
13. Ακαδημία Φ. 24-68 9
14. Χαραυγή 20-61 8

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 29/4, 17:30):
Μεσοχώρι-Βαλανίδα
Πανιώνιος-Δένδρα
Καρυά-Πλατανούλια
Δρυμός-Συκέα
Ευαγγελισμός-Τοξότης
Ροδιακός-Λαρισαϊκός
Δολιχιακός-Αβέρωφ α.α. 0-3

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 69-9 55
----------------------------------------
2. Λαρισαϊκός 51-20 48
----------------------------------------
3. Μεσοχώρι 54-29 48
4. Πανιώνιος 52-17 43
5. Ροδιακός 53-30 38
6. Δρυμός 45-35 34
7. Βαλανίδα 31-28 30
8. Συκέα 34-50 27
9. Πλατανούλια 34-45 22
10. Τοξότης 35-59 22
11. Καρυά 29-57 19
12. Ευαγγελισμός 34-53 17
-------------------------------------------
13. Δένδρα 19-38 15

*Ο Δολιχιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

3ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 28/4, 17:30)
Νέο Περιβόλι-Ομορφοχώρι
Σ.Σ. Ραψάνης-Παραπόταμος
Στόμιο-Ανάβρα
Γλαύκη- Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος
Χειμάδι-Πουρνάρι
Κουλούρι-Πυργετός
Μαρμαρίνη-Πελασγιώτιδα

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική):
1. Ανάβρα 69-10 56
------------------------------------------------
2. Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 59-17 54
------------------------------------------------
3. Πυργετός 43-17 44
4. Σ.Σ. Ραψάνης 39-32 35
5. Κουλούρι 34-31 34
6. Πουρνάρι 32-33 31
7. Μαρμαρίνη 29-37 28
8. Πελασγιώτιδα 26-25 26
9. Νέο Περιβόλι 28-55 22
10. Χειμάδι 27-45 22
11. Στόμιο 31-50 20
12. Παραπόταμος 30-55 20
---------------------------------------------------
13. Γλαύκη 24-47 17
14. Ομορφοχώρι 22-48 17

*Η Γλαύκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

larisagoal.gr