Header Ads

Πλήρης αγωνιστική δράση σε Β' και Γ' ΕΠΣΛ

Αγωνιστική δραστηριότητα θα έχουμε σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή 3 και 4 Μαρτίου (μετά την αναβολή των τοπικών πρωταθλημάτων το προηγούμενο Σαββατοκύριακο) στους τρεις ομίλους της Β' ΕΠΣΛ, με την διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο και της 17ης στον 3ο.

Στον 1ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζονται Παναγροτικός Νίκαιας και Προμηθέας, οι ομάδες δηλαδή που με 39 και 37 βαθμούς ηγούνται στη βαθμολογία με τον Παναγροτικό να υποδέχεται την Ανθούπολη (23β.), ενώ ο Προμηθέας αγωνίζεται με τον Ατρόμητο Βαμβακού που έχει 27.

Στον 2ο όμιλο εκτός έδρας αγωνίζεται ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ (40β.) με αντίπαλο τον Ροδιακό που έχει 21, ενώ εκτός έδρας παιχνίδια δίνουν Ελπίς Μεσοχωρίου και Λαρισαϊκός που ισοβαθμούν με 33 και αντιμετωπίζουν Δολιχιακό (15β.) και Αναγέννηση Ευαγγελισμού που έχει συγκεντρώσει 12. Ο Κεραυνός Δρυμού (23β.) υποδέχεται τον Τοξότης Λάρισας (18β.).

Τέλος στον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι Προοδευτική Ανάβρας (38β.), Αναγέννηση Πυργετού (34β.) και ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος (33β.) κόντρα σε Δάφνη Γλαύκης (8β.), Χείμαρρο Μαρμαρίνης (27β.) και Ολυμπιακό Χειμαδίου (14β.) αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

16η αγωνιστική - Κυριακή 04/03 (15:30)

Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Άρης Διλόφου (03/03)
Ιπποκράτης - Αναγέννηση Φαρσάλων
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Ατρόμητος Βαμβακούς
Δόξα Ραχούλας - Αναγέννηση Ζαππείου
Παναγροτικός Νίκαιας - Ανθούπολη
Δόξα Υπέρειας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ακαδημία Αχιλλέως - ΑΟ Ναρθακίου

H βαθμολογία:
1. Παναγροτικός Νίκαιας 39
2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 37
3. Ιπποκράτης 32
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 28
5. Ατρόμητος Βαμβακούς 27
6. Ανθούπολη 23
7. Δόξα Ραχούλας 22
8. Δόξα Υπέρειας 20
9. Άρης Διλόφου 18
10. Αναγέννηση Ζαππείου 15
11. Ναρθάκι 14
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 12
13. ΑΕΣ Χαραυγή 4
14. Ακαδημία Αχιλλέως 3

2ος όμιλος

16η αγωνιστική - Σάββατο 03/03 (15:30)

Δόξα Βαλανίδας - Κεραυνός Δένδρων
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ηρακλής Πλατανουλίων
Όλυμπος Καρυάς - ΑΟ Συκέας
Κεραυνός Δρυμού - Τοξότης Λάρισας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Λαρισαϊκός
Ροδιακός - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Δολιχιακός - Ελπίς Μεσοχωρίου

H βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 40
2. Ελπίς Μεσοχωρίου 33
3. Λαρισαϊκός 33
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 30
5. Κεραυνός Δρυμού 23
6. Ροδιακός 21
7. ΑΟ Συκέας 19
8. Τοξότης Λάρισας 18
9. Δόξα Βαλανίδας 18
10. Ηρακλής Πλατανουλίων 17
11. Δολιχιακός 15
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 12
13. Όλυμπος Καρυάς 9
14. Κεραυνός Δένδρων 7

3ος όμιλος

17η αγωνιστική - Σάββατο 03/03 (15:30
)
Δόξα Ομορφοχωρίου - Σ.Σ. Ραψάνης
Κεραυνός Παραποτάμου - Θερμαϊκός Στομίου
Προοδευτική Ανάβρας - Δάφνη Γλαύκης
Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Αναγέννηση Πουρναρίου - Άρης Κουλουρίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Πελασγιώτις Λάρισας

H βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 38**
2. Αναγέννηση Πυργετού 2016 34
3. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 33**
4. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 27
5. Πελασγιώτιδα Λάρισας 25
6. Αναγέννηση Πουρναρίου 24
7. Άρης Κουλουρίου 24
8. Σ.Σ. Ραψάνης 23**
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 15
10. Ολυμπιακός Χειμαδίου 14
11. Θερμαϊκός Στομίου 14**
12. Κεραυνός Παραποτάμου 12
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 11
14. Δάφνη Γλαύκης 8*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς
** Προοδευτική Ανάβρας, ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος, Σ.Σ. Ραψάνης και Θερμαϊκός Στομίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Πλήρης αγωνιστική στη Γ' ΕΠΣΛ

Συνεχίζεται σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή 3 και 4 Μαρτίου το πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΛ με πλήρη αγωνιστική και στους τρεις ομίλους, εκεί που στον 1ο όμιλο έχουμε την 13η αγωνιστική, στον 2ο την 14η και στον 3ο την 11η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος Φορτούνα Κουτσόχερου που έχει 27 βαθμούς έχει ρεπό, ενώ η Νίκη Κρήνης που ακολουθεί με τρεις βαθμούς λιγότερους δίνει δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Άγιο Θωμά ο οποίος έχει συγκομιδή 17 βαθμών.

Στον 2ο όμιλο εκτός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Δασοχωρίου (28β.) με αντίπαλο τον ΑΣ Μπαράζ Πηνειό που έχει 19, ενώ η δεύτερη της βαθμολογίας Προοδευτική Βερδικούσσας που έχει 24 βαθμούς φιλοξενεί την Αστραπή Δελερίων που έχει 15.

Τέλος για τον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Όλυμπος Αιγάνης (22β.) καθώς υποδέχεται τον τρίτο της βαθμολογίας Αετό Αετολόφου (16β.), ενώ εντός παίζει και η Αναγέννηση Δ. Αρμενίου που έχει 18 και υποδέχεται την Ομόνοια που έχει 13.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Γ' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

13η αγωνιστική Κυριακή 04/02 (15:30)

Άγιος Θωμάς - Νίκη Κρήνης
Μαχητής Τερψιθέας - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Σταυραετός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Μυραϊκός - Θύελλα Βασιλή
Ρεπό: Φορτούνα Κουτσοχέρου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Φορτούνα Κουτσόχερου 27
2. Νίκη Κρήνης 24
3. Θύελλα Βασιλή 20
4. Άγιος Θωμάς 17
5. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 16
6. Μαχητής Τερψιθέας 12*
7. Μυραϊκός 8
8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -1*
9. Σταυραετός -2*

*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς

2ος όμιλος

14η αγωνιστική

Σάββατο 03/03 (15:30)

Δευκαλίων Κρανέας - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 0-3 (α.α.)
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ατρόμητος Δασοχωρίου

Κυριακή 04/03 (15:30)
Προοδευτική Βερδικούσσας - Αστραπή Δελερίων
Μύτικας Καλυβίων - Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό: Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Δασοχωρίου 28**
2. Προοδευτική Βερδικούσσας 24***
3. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 21
4. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 19***
5. Αστραπή Δελερίων 15
6. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 13
7. Μαρίνος Αντύπας 12***
8. Μύτικας Καλυβίων 5**, ***
9. Δευκαλίων Κρανέας 0*

* Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
** Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
*** Προοδευτική Βερδικούσσας, Μαρίνος Αντύπας, Μύτικας Καλυβίων και ΑΣ Μπαράζ Πηνειός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

3ος όμιλος

11η αγωνιστική

Κυριακή 04/03 (15:30)
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Καλαρρύτες 3-0 (α.α.)
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Θύελλα Ελάτειας
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Ομόνοια Λάρισας
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Αετός Αετολόφου
Ρεπό: Διογένης Λάρισας

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 22
2. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 18
3. Αετός Αετολόφου 16
4. Ομόνοια 13
5. Θύελλα Ελάτειας 13
6. Απόλλωνας Γαλήνης 2016 11
7. Λάρισα 88 Σ Φ 10
8. Διογένης Λάρισας 1
9. Καλαρρύτες -*

* Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα

athleticlarissa.gr

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.