Header Ads

A' EΠΣΛ: Σπουδαία παιχνίδια σε Τσαριτσάνη, Δαμάσι, Φαλάνη & Ραχούλα!

Σήμερα Σάββατο (17/02) θα διεξαχθεί η 21η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ συνεχίζεται λοιπόν σήμερα το μεσημέρι και αυτή η αγωνιστική περιλαμβάνει σημαντικά παιχνίδια σε Φαλάνη, Δαμάσι, Τσαριτσάνη και το γειτονικό ντέρμπι στη Ραχούλα.

Αρχικά, στο Δημοτικό γήπεδο της Φαλάνης ο Φαλανιακός θα υποδεχθεί τον Τύρναβο, ενώ στην Αγιά ο Δωτιέας θα αντιμετωπίσει τον ΠΟΕ.

Στο γήπεδο της Ραχούλας τώρα, η Λάρισα 2012 θα αγωνιστεί με τον Αετό Αμυγδαλέας στο γειτονικό ντέρμπι, ενώ στο Βλαχογιάννι η Δόξα θα παίξει με τα Βούναινα.

Ο Ηρακλής Λάρισας τώρα, θα αντιμετωπίσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας, ενώ ο Δαμασιακός θα παίξει στο γήπεδο του με τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας», ο Οικονόμος Τσαριτσάνης θα αντιμετωπίσει τον Σμόλικα Φαλάνης σε ακόμη ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, ενώ τέλος, στο Συκούριο η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τη Δόξα Αργυροπουλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Συκούριο-Αργυροπούλι
Τσαριτσάνη-Σμόλικας
Δαμασιακός-Δήμητρα Γιάνν.
Ηρακλής Λάρ.-Νέα Πολιτεία
Βλαχογιάννι-Βούναινα
άρισα 2012-Αμυγδαλέα
Δωτιέας Αγιάς-Π.Ο.Ε
Φαλανιακός-Τύρναβος

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 36-16 44
2. Τσαριτσάνη 42-14 43
3. Σμόλικας 27-11 38
4. Αργυροπούλι 23-20 34
5. Συκούριο 26-22 33
6. Π.Ο.Ε 28-16 33
7. Αμυγδαλέα 28-21 31
8. Λάρισα 2012 21-15 28
9. Δωτιέας Αγιάς 22-23 27
10. Δαμασιακός 22-23 25
11.Δήμητρα Γιάννουλης 18-23 23
12. Βούναινα 24-38 22
13. Τύρναβος 23-29 20
14. Φαλανιακός 20-27 20
15. Βλαχογιάννι 12-37 15
16. Νέα Πολιτεία 15-51 5

*Νέα Πολιτεία και Τσαριτσάνη έχουν ένα ματς λιγότερο

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΠΣΛ

Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Λάρισας αυτό το Σάββατο περιλαμβάνοντας αρκετά ντέρμπι με ιδιαιτερότητες.

Ρεπό αυτή την αγωνιστική έχουν ο 2ος και 3ος όμιλος της Β΄ΕΠΣΛ, όπως και οι τρεις όμιλοι στη Γ΄τοπική κατηγορία και οι αγώνες έχουν ώρες έναρξης στις 15:15 το μεσημέρι.

Α1' ΕΠΣ Λάρισας
Ακαδημία Τυρνάβου -Καλοχώρι
Μελία - Αγ. Ανάργυροι
Αμπελωνιακός - Ελευθεραί
Μαυροβούνι - Αμπελιά
Μακρυχώρι - Κιλελέρ
Φιλοκτήτης Μελιβοίας - Γόννοι
Νεάπολη 3 – 0 α.α. Αστέρας Τυρνάβου
Μελισσοχώρι - Αμπελόκηποι

Β΄ ΕΠΣ Λάρισας

1ος Όμιλος

Βαμβακού - Αναγέννηση Φαρσάλων
Ζάππειο - Ιπποκράτης
Ανθούπολη - Προμηθέας
Μάνδρα - Ραχούλα
Δίλοφο - Νίκαια
Ακαδημία Φαρσάλων - Υπέρεια
Ναρθάκι - Χαραυγή

3ος Όμιλος
Ομορφοχώρι - Παραπόταμος

Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας

2ος Όμιλος

Πηνειός Λάρισας - Δελέρια

arenalarissa.gr

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.