.

Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου 2018

Αγώνες για όλα τα γούστα στην Γ’ ΕΠΣΛ

Παιχνίδια για όλα τα γούστα θα διεξαχθούν το προσεχές διήμερο στην Γ’ ΕΠΣΛ. Στον δεύτερο όμιλο η πρώτη Προοδευτική Βερδικούσσας έχει ρεπό.

Στον πρώτο όμιλο η Φορτούνα Κουτσοχέρου που είναι στην κορυφή θα υποδεχθεί τους Χαλκιάδες, ενώ στον τρίτο όμιλο πρώτος Όλυμπος Αιγάνης θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Γαλήνης 2016.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

2ος όμιλος

11η αγωνιστική - Κυριακή 28/01 (15:00)

Μαρίνος Αντύπας - Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Αστραπή Δελερίων - Ατρόμητος Δασοχωρίου
Μύτικας Καλυβίων - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Ρεπό: Προοδευτική Βερδικούσσας

Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Βερδικούσσας 21***
2. Ατρόμητος Δασοχωρίου 19 ***
3. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 18***
4. Αστραπή Δελερίων 12
5. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 12
5. Μαρίνος Αντύπας 9
7. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 9***
8. Μύτικας Καλυβίων 5**, ***
9. Δευκαλίων Κρανέας 0*
* Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

** Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
*** Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

1ος όμιλος

10η αγωνιστική - Σάββατο 27/01 (15:00)

Μαχητής Τερψιθέας - Σταυραετός
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Νίκη Κρήνης - Μυραϊκός

Κυριακή 28/01 (11:00)
Άγιος Θωμάς - Θύελλα Βασιλή
Ρεπό: Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων

Βαθμολογία:
1. Φορτούνα Κουτσόχερου 18
2. Θύελλα Βασιλή 17
3. Νίκη Κρήνης 15
4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 13
5. Άγιος Θωμάς 11
6. Μαχητής Τερψιθέας 9*
7. Μυραϊκός 5
8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -1*
9. Σταυραετός -2*

*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς

3ος όμιλος

10η αγωνιστική Σάββατο 27/01 (15:00)

Θύελλα Ελάτειας - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου
Αετός Αετολόφου - Διογένης Λάρισας
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Απόλλων Γαλήνης 2016

Κυριακή 28/01 (15:00)
Ομόνοια Λάρισας - Σ.Φ. Λάρισα '88
Ρεπό: Καλαρρύτες

Βαθμολογία:
1. ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 22
2. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 18
3. Αετός Αετολόφου 16
4. Απόλλωνας Γαλήνης 2016 11
5. Θύελλα Ελάτειας 10**
6. Λάρισα 88 Σ Φ 10**
7. Ομόνοια 10
8. Διογένης Λάρισας 0
9. Καλαρρύτες -*

* Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
** Σ.Φ. Λάρισα ΄88 και Θύελλα Ελάτειας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

athleticlarissa.gr