Header Ads

B' ΕΠΣΛ: Ξεχωρίζει το παιχνίδι Μεσοχώρι - Δρυμός στον 2ο όμιλο

Παιχνίδια και στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΠΣΛ περιλαμβάνει το πρόγραμμα το προσεχές διήμερο. Στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει το παιχνίδι Ελπίς Μεσοχωρίου - Κεραυνός Δρυμού, ενώ ο πρώτος της βαθμολογίας ΠΑΟΛ Αβέρωφ θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δένδρων.

Στον πρώτο όμιλο ο πρώτος της βαθμολογίας Παναγροτικός θα δοκιμαστεί εκτός έδρας κόντρα στον δεύτερο Προμηθέα.

Τέλος στον τρίτο όμιλο έχουμε το απόλυτο ντέρμπι στην Ανάβρα ανάμεσα στην πρώτη Προοδευτικά με τον δεύτερο Πύρρο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία των ομίλων:

2ος όμιλος

13η αγωνιστική - Σάββατο 27/01 (15:00)

Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Όλυμπος Καρυάς

Κυριακή 28/01 (15:00)
ΑΟ Συκέας - Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός - Ηρακλής Πλατανουλίων
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Κεραυνός Δένδρων
Δολιχιακός - Δόξα Βαλανίδας
Ροδιακός - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Ελπίς Μεσοχωρίου - Κεραυνός Δρυμού

Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 31
2. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 26
3. Ελπίς Μεσοχωρίου 26
4. Λαρισαϊκός 24
5. Κεραυνός Δρυμού 22
6. Ροδιακός 19
7. Δόξα Βαλανίδας 17
8. ΑΟ Συκέας 15
9. Ηρακλής Πλατανουλίων 14
10. Τοξότης Λάρισας 12
11. Δολιχιακός 11
12. Όλυμπος Καρυάς 8
13. Κεραυνός Δένδρων 7
14. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 5

1ος όμιλος

12η αγωνιστική - Σάββατο 27/01 (15:00)

Ανθούπολη - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Αναγέννηση Ζαππείου - Άρης Διλόφου
Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως
Αναγέννηση Φαρσάλων - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Ιπποκράτης - Δόξα Υπέρειας
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας
Δόξα Ραχούλας - ΑΟ Ναρθακίου

Βαθμολογία:
1. Παναγροτικός Νίκαιας 29
2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 25
3. Ιπποκράτης 22
4. Ανθούπολη 19
5. Ατρόμητος Βαμβακούς 18
6. Αναγέννηση Φαρσάλων 16
7. Άρης Διλόφου 15
8. Δόξα Υπέρειας 14
9. Αναγέννηση Ζαππείου 14
10. Ναρθάκι 13
11. Δόξα Ραχούλας 12
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 11
13. ΑΕΣ Χαραυγή 3
14. Ακαδημία Αχιλλέως 2

3ος όμιλος

14η αγωνιστική Κυριακή 28/01 (15:00)

Προοδευτική Ανάβρας - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"
Κεραυνός Παραποτάμου - Αναγέννηση Πουρναρίου
Δόξα Ομορφοχωρίου - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Σ.Σ. Ραψάνης - Πελασγιώτις Λάρισας
Θερμαϊκός Στομίου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Δάφνη Γλαύκης - Άρης Κουλουρίου
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Αστήρ Ν. Περιβολίου

Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 34
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 31
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 29
4. Σ.Σ. Ραψάνης 23
5. Αναγέννηση Πουρναρίου 20
6. Άρης Κουλουρίου 20
7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 18
8. Πελασγιώτιδα Λάρισας 18
9. Θερμαϊκός Στομίου 13
10. Αστήρ Ν. Περιβολίου 13
11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 13
12. Δόξα Ομορφοχωρίου 9
13. Κεραυνός Παραποτάμου 8
14. Δάφνη Γλαύκης 4*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

athleticlarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.