Header Ads

Ντέρμπι σε 2ο και 3ο όμιλο στη Β' ΕΠΣΛ

Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα στην Β' ΕΠΣΛ έχουμε το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Ιανουαρίου με τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο, που αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας την περασμένη εβδομάδα, της 12ης στον 2ο και της 13ης στο 3ο.

Ντέρμπι έχουμε στο 2ο όμιλο με τον δεύτερο Πανιώνιο Νέας Σμύρνης που έχει 23 βαθμούς να φιλοξενεί τον Κεραυνό Δρυμού που έχει ένα βαθμό λιγότερο, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος ΠΑΟΛ Αβέρωφ (30β.) που αντιμετωπίζει τον ΑΟ Συκέας που έχει 14 βαθμούς. Εκτός έδρας και η Ελπίς Μεσοχωρίου (23β.) με αντίπαλο τον Όλυμπο Καρυάς που έχει 8.

Στον 1ο όμιλο ο Παναγροτικός Νίκαιας που ηγείται του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς υποδέχεται την Αναγέννηση Φαρσάλων που έχει 16 και είναι στην πέμπτη θέση, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται ο δεύτερος της βαθμολογίας Προμηθέας (22β.) με αντίπαλο το Ναρθάκι που έχει 13 και βρίσκεται στην όγδοη θέση.

Τέλος για τον 3ο όμιλο υπάρχει και εδώ ντέρμπι με την πρωτοπόρο Προοδευτική Ανάβρας που έχει 33 βαθμούς να αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αναγέννηση Πυργετού, που με 28 βαθμούς ισοβαθμεί στην δεύτερη θέση με τον Πύρρο. Ένας Πύρρος που υποδέχεται την πάντα επικίνδυνη Αναγέννηση Πουρναρίου (20β.), ενώ η ομάδα του Κώστα Βασίλη έχει και ένα ματς λιγότερο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Β' ΕΠΣΛ:

2ος όμιλος

12η αγωνιστική - Σάββατο 20/12 (15:00)

Τοξότης Λάρισας - Λαρισαϊκός
ΑΟ Συκέας - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Ηρακλής Πλατανουλίων - Δολιχιακός
Κεραυνός Δένδρων - Ροδιακός
Δόξα Βαλανίδας - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Κεραυνός Δρυμού
Όλυμπος Καρυάς - Ελπίς Μεσοχωρίου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 30
2. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 23
3. Ελπίς Μεσοχωρίου 23
4. Κεραυνός Δρυμού 22
5. Λαρισαϊκός 21
6. Ροδιακός 16
7. Δόξα Βαλανίδας 16
8. ΑΟ Συκέας 14
9. Τοξότης Λάρισας 12
10. Δολιχιακός 11
11. Ηρακλής Πλατανουλίων 11
12. Όλυμπος Καρυάς 8
13. Κεραυνός Δένδρων 7
14. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4

1ος όμιλος

11η αγωνιστική - Σάββατο 20/12 (15:00)

Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Άρης Διλόφου
Ακαδημία Αχιλλέως - Ανθούπολη
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Αναγέννηση Ζαππείου
Δόξα Υπέρειας - Ατρόμητος Βαμβακούς
Παναγροτικός Νίκαιας - Αναγέννηση Φαρσάλων
ΑΟ Ναρθακίου - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας
Δόξα Ραχούλας - Ιπποκράτης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Παναγροτικός Νίκαιας 26
2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 22
3. Ιπποκράτης 21
4. Ανθούπολη 18
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 16
6. Ατρόμητος Βαμβακούς 15
7. Δόξα Υπέρειας 14
8. Ναρθάκι 13
9. Αναγέννηση Ζαππείου 13
10. Άρης Διλόφου 12
11. Δόξα Ραχούλας 11
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 11
13. ΑΕΣ Χαραυγή 2
14. Ακαδημία Αχιλλέως 1

3ος όμιλος

13η αγωνιστική

Σάββατο 20/12 (15:00)

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Αναγέννηση Πουρναρίου

Κυριακή 21/12 (15:00)
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Προοδευτική Ανάβρας
Πελασγιώτις Λάρισας - Κεραυνός Παραποτάμου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Δόξα Ομορφοχωρίου
Άρης Κουλουρίου - Σ.Σ. Ραψάνης
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Θερμαϊκός Στομίου
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Δάφνη Γλαύκης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 33
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 28**
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 28
4. Αναγέννηση Πουρναρίου 20
5. Σ.Σ. Ραψάνης 20
6. Άρης Κουλουρίου 20
7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 17
8. Αστήρ Ν. Περιβολίου 13
9. Πελασγιώτιδα Λάρισας 12**
10. Θερμαϊκός Στομίου 12
11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 12
12. Κεραυνός Παραποτάμου 8
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 8
14. Δάφνη Γλαύκης 1*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς
** ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος και Πελασγιώτιδα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

athleticlarissa.gr

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.