.

Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017

Συνέχισε νικηφόρα ο Κεραυνός Δρυμού

Σ ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες, ο Κεραυνός Δρυμού επικράτησε με 4-2 της Αναγέννησης Ευαγγελισμού.

Η ομάδα του Δρυμού με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα τρίτο στην αρχή του δευτέρου φάνηκε να καθαρίζει εύκολα το παιχνίδι, όμως οι παίκτες του Χρήστου Κότυλη δεν τα παράτησαν πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 79ο και 81ο λεπτό δίνοντας νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Ο Μπαρλαγιάννης όμως λίγο πριν το τέλος θα τέλος στις όποιες ελπίδες των φιλοξενούμενων για τον βαθμό της ισοπαλίας πετυχαίνοντας το 4-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Φάσεις-γκολ
10΄Παράλληλη σέντρα του Πεπκολάι, χωρίς κανένας συμπαίκτης του να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας.
14’ Κεφαλιά του Πετκολάι μετά από κόντρα σε διώξιμο του Χανανά με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.
24’ Σουτ του Θώμου ψιλά άουτ.
31’ Μετά από λάθος του Χανανά, ο Θώμος θα γίνει κάτοχος της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ θα ανοίξει το σκορ (1-0).
36’ Σέντρα του Θώμου από δεξιά, με σουτ στην κίνηση ο Πεπκολάι θα πετύχει ένα υπέροχο γκολ κάνοντας το 2-0.
45+1 Λάθος του Ρουμπιέ το οποίο δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν οι ποδοσφαιριστές του Ευαγγελισμού.
48’ Μετά από μακρινή μπαλιά του Μπούτλα, ο Πεπκολάι θα προλάβει την έξοδο του Χανανά και με πλασέ θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0.
65’ Πλασέ του Δριστέλα αποκρούει ο Χανανάς.
67’ Σουτ του Τσάτσου αποκρούει ο Ρουμπιές
70’ Σουτ του Λιούρα αποκρούει ο Ρουμπιές.
72’ Πλασέ του Δριστέλα αποκρούει ο Χανανάς.
76’ Εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου αποκρούει σε κόρνερ ο Χανανάς.
79’ Πάσα του Σιαμαντούρα στο Τσάτσο, με πλασέ ο τελευταίος θα μειώσει σε 3-1.
81’ Ο Λιούρας θα περάσει και τον Ρουμπιέ μειώνοντας κι άλλο σε 3-2.
83΄Σουτ του Πρακατέ πάνω από τα δοκάρια.
85’ Κούρσα του Μπαρλαγιάννη από δεξιά και με πλασέ θα κάνει το 4-2.
89’ Σουτ του Πρακατέ διώχνει ο Ρουμπιές.
90+2’ Μακρινό σουτ του Κότυλη με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Ρουμπιές, Μπαρλαγιάννης, Μίχης (76’ Γκαντούνας Β.), Ζιάρρας, Rusi, Μπούτλας, Πεπκολάι, Καραποστόλης (69’ Γκαντούνας Κ.), Θώμος (54’ Δριστέλας), Γκανούνας Γ., Γαλανός (57’ Τριανταφύλλου).

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Χανανάς, Ντόκος, Κάζια, Τόλιος, Ράντζας (69’ Πρακατές), Φάκας, Σιαμαντούρας, Μουταφίδης (46’ Ντόκος), Τσάτσος (57’ Βαλατσός), Ράντζας (46’ Κότυλης).