.

Τετάρτη, 29 Νοεμβρίου 2017

Πρόκριση στους «32» για Ξάνθη, Ατρόμητο, ΟΦΗ και Λαμία, ο ΠΑΣ Γιάννινα απέκλεισε τον Άρη

Άνετη πρόκριση στους «32» του Κυπέλλου Ελλάδος για τον Ατρόμητο που επικράτησε με 4-0 στη Σπάρτη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων.

Δραματικό φινάλε στον 1ο όμιλο με τον Απόλλωνα Σμύρνης να αποχαιρετά τη διοργάνωση, μετά την ήττα 2-1 από τον ΟΦΗ. Η Λαμία πήρε το «εισιτήριο» για τους «16», αφού νίκησε 2-0 τον Απόλλωνα Λάρισας στο Αλκαζάρ, ενώ άνετο απόγευμα είχε η Ξάνθη στις Σέρρες όπου εξασφάλισε με νίκη 2-1 επί του Πανσερραϊκού την πρόκριση.

Στους «16» και ο ΠΑΣ Γιάννινα που πήρε ισοπαλία 1-1 με δέκα παίκτες (από το 36') από τον Άρη στο «Βικελίδης» και τον πέταξε εκτός θεσμού.

Συνοπτικά το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

ΤΡΙΤΗ

(1ος όμιλος)
ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 2-1

(4ος όμιλος)
Σπάρτη-Ατρόμητος 0-4

(3ος όμιλος)
Απόλλων Λάρισας-Λαμία 0-2

(6ος όμιλος)
Πανσερραϊκός-Ξάνθη 1-2

(7ος όμιλος)
Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

ΤΕΤΑΡΤΗ


(2ος όμιλος)
15:00 Αιγινιακός-ΠΑΟΚ

(5ος όμιλος)
15:00 Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης
17:15 Κισσαμικός-Ολυμπιακός

(4ος όμιλος)
17:15 Τρίκαλα-Κέρκυρα

(8ος όμιλος)
19:30 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΛ

19:30 Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός

ΠΕΜΠΤΗ

(6ος όμιλος)
15:00 Εργοτέλης-Παναιτωλικός

(2ος όμιλος)
17:15 Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός

(7ος όμιλος)
17:15 Παναιγιάλειος-Πανιώνιος

(3ος όμιλος)
19:30 Καλλιθέα-ΑΕΚ

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ


ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΟΦΗ 3 3-0-0 6-1 9
Πλατανιάς 3 2-0-1 4-1 6
Απόλλων Σμύρνης 3 1-0-2 4-3 3
Ηρακλής 3 0-0-3 0-9 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΠΑΟΚ 2 2-0-0 3-1 6
Λεβαδειακός 2 1-0-1 6-2 3
Απόλλων Πόντου 2 1-0-1 1-1 3
Αιγινιακός 2 0-0-2 0-6 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΑΕΚ 2 2-0-0 9-0 6
Λαμία 3 2-0-1 3-2 6
Απόλλων Λάρισας 3 1-0-2 2-10 3
Καλλιθέα 2 0-0-2 1-3 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Ατρόμητος 3 2-1-0 6-1 7
Τρίκαλα 2 1-1-0 4-2 4
Κέρκυρα 2 1-0-1 6-2 3
Σπάρτη 3 1-0-2 2-13 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ


ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Ολυμπιακός 2 2-0-0 5-1 6
Αστέρας Τρίπολης 2 1-0-1 3-3 3
Κισσαμικός 2 1-0-1 2-2 3
Αχαρναϊκός 2 0-0-2 0-4 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Ξάνθη 3 3-0-0 8-3 9
Παναιτωλικός 2 1-0-1 2-2 3
Πανσερραϊκός 3 1-0-2 3-4 3
Εργοτέλης 2 0-0-2 2-6 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΠΑΣ Γιάννινα 3 1-2-0 4-2 5
Πανιώνιος 2 1-1-0 3-2 4
Άρης 3 1-1-1 3-3 4
Παναιγιάλειος 2 0-0-2 0-4 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Παναθηναϊκός 2 2-0-0 4-1 6
ΑΕΛ 2 1-0-1 3-2 3
Παναχαϊκή 2 1-0-1 1-3 3
Αναγ. Καρδίτσας 2 0-0-2 1-3 0

in.gr, ΑΠΕ-ΜΠΕ