.

Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017

Γ' ΕΠΣΛ: Ντέρμπι στο 2ο όμιλο, επιστροφή στον 3ο

Αγωνιστική δραστηριότητα το προσεχές Σαββατοκύριακο 18 και 19 Νοεμβρίου στο πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 5ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο και της 4ης στον 3ο όμιλο.

Στον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος Νίκη Κρήνης των δέκα βαθμών έχει ρεπό κάτι που δίνει την δυνατότητα στην Θύελλα Βασιλή που είναι δεύτερη με εννιά βαθμούς με νίκη στην Τερψιθέα κόντρα στο Μαχητή να βρεθεί εκείνη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ντέρμπι πρωτοπόρων έχουμε στον 2ο όμιλο εκεί όπου ο δεύτερος της βαθμολογίας Ατρόμητος Δασοχωρίου, που έχει οκτώ βαθμούς, φιλοξενεί τον πρωτοπόρο ΑΣ Μπαράζ Πηνειό που έχει ένα βαθμό περισσότερο σε αναμέτρηση ομάδων που στοχεύουν στην άνοδο.

Τέλος στον 3ο όμιλο που επιστρέφει στην δράση μετά από ένα μήνα, υπάρχουν τέσσερις ομάδες που ισοβαθμούν στην κορυφή στους έξι βαθμούς, με τις τρεις να αγωνίζονται εκτός έδρας και μόνο η Αναγέννηση Δ. Αρμενίου παίζει εντός κόντρα στη Γαλήνη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Γ' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος 5η αγωνιστική

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

15:00

Φορτούνα Κουτσοχέρου - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Άγιος Θωμάς - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Μαχητής Τερψιθέας - Θύελλα Βασιλή
Μυραϊκός - Σταυραετός
Ρεπό: Νίκη Κρήνης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Νίκη Κρήνης 10
2. Θύελλα Βασιλή 9
3. Φορτούνα Κουτσοχέρου 7
4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 7
5. Άγιος Θωμάς 4
6. Μυραϊκός 3
7. Μαχητής Τερψιθέας 2*
8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -2*
9. Σταυραετός -6*
*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς

2ος όμιλος

5η αγωνιστική - Κυριακή 19 Νοεμβρίου

15:00

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός
Αστραπή Δελερίων - Προοδευτική Βερδικούσσας
Μαρίνος Αντύπας - Μύτικας Καλυβίων
Ρεπό: Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 9
2. Ατρόμητος Δασοχωρίου 8**
3. Μαρίνος Αντύπας 6
4. Προοδευτική Βερδικούσσας 5
5. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 3
6. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 3
7. Αστραπή Δελερίων 3
8. Μύτικας Καλυβίων 1**
9. Δευκαλίων Κρανέας 0*

* Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
* Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

3ος όμιλος

4η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου

15:00

Ομόνοια Λάρισας - Αετός Αετολόφου
Καλαρρύτες - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Απόλλων Γαλήνης 2016
Διογένης Λάρισας - Σ.Φ. Λάρισα '88
Ρεπό: Θύελλα Ελάτειας

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 6
2. Αετός Αετολόφου 6
3. ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 6
4. Λάρισα 88 Σ Φ 6
5. Θύελλα Ελάτειας 4
6. Καλαρρύτες 3
7. Απόλλωνας Γαλήνης 2016 2
8. Ομόνοια 1
9. Διογένης Λάρισας 0

athleticlarissa.gr