.

Παρασκευή, 3 Νοεμβρίου 2017

Έντονη αγωνιστική δράση σε Β’ και Γ' ΕΠΣΛ

Την περασμένη εβδομάδα λόγω 28ης Οκτωβρίου δεν διεξήχθη η Β’ ΕΠΣΛ. Επιστροφή λοιπόν αυτό το Σ/Κ με φουλ δράση και στους τρεις ομίλους. Το Σάββατο (4/11) θα παίξει ο 1ος και ο 2ος όμιλος, ενώ την Κυριακή ο 3ος όμιλος.
Ένα ματς του 2ου ομίλου μόνο θα γίνει την Κυριακή (5/11): Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Όλυμπος Καρυάς.

Σάββατο (4/11)

1ος όμιλος

Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας
ΑΟ Ναρθακίου - Α.Ε.Μάνδρας 2016
Ατρόμητος Βαμβακούς - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Δόξα Ραχούλας
Αναγέννηση Ζαππείου - Ακαδημία Αχιλλέως
Ιπποκράτης - Παναγροτικός Νίκαιας
Ανθούπολη - Άρης Διλόφου

Βαθμολογία
1. Ιπποκράτης 10
2. Προμηθέας Αε Λάρισας 10
3. Δόξα Υπέρειας 9
4. Παναγροτικός Νίκαιας 8
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 7
6. Άρης Διλόφου 7
7. ΑΕ Μάνδρας 2016 6
8. Αναγέννηση Ζαππείου 6
9. Ναρθάκι 6
10. Ανθούπολη 5
11. Δόξα Ραχούλας 3
12. Ατρόμητος Βαμβακούς 3
13. Ακαδημία Αχιλλέως 0
14. ΑΕΣ Χαραυγή 0

2ος όμιλος
Ελπίς Μεσοχωρίου – Λαρισαϊκός
Ηρακλής Πλατανουλίων – Ροδιακός
ΑΟ Συκέας – Δολιχιακός
Δόξα Βαλανίδας - Κεραυνός Δρυμού
Τοξότης Λάρισας - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Κεραυνός Δένδρων - Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Βαθμολογία
1. Αβέρωφ Λάρισας 12
2. Κεραυνός Δρυμού 9
3. Δόξα Βαλανίδας 7
4. ΑΟ Συκέας 7
5. Δολιχιακός 7
6. Λαρισαϊκός 7
7. Ελπίς Μεσοχωρίου 6
8. Κεραυνός Δένδρων 6
9. Ροδιακός 6
10. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 6
11. Ηρακλής Πλατανουλίων 3
12. Τοξότης Λάρισας 3
13. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3
14. Όλυμπος Καρυάς 0

Κυριακή (5/11)

2ος όμιλος

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Όλυμπος Καρυάς

3ος όμιλος

Προοδευτική Ανάβρας - Άρης Κουλουρίου
Σ.Σ. Ραψάνης - Θερμαϊκός Στομίου
Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Δόξα Ομορφοχωρίου - Δάφνη Γλαύκης
Αναγέννηση Πουρναρίου – Πελασγιώτιδα
Κεραυνός Παραποτάμου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Αστήρ Ν.Περιβολίου - Αναγέννηση Πυργετού 2016

Βαθμολογία
1. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 12
2. Άρης Κουλουρίου 10
3. Προοδευτική Ανάβρας 9
4. Αναγέννηση Πουρναρίου 7
5. Αναγέννηση Πυργετού 2016 7
6. Σ.Σ. Ραψάνης 7
7. Αστήρ Ν. Περιβολίου 7
8. Θερμαϊκός Στομίου 5
9. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 5
10. Πελασγιώτις Λάρισας 4
11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
12. Κεραυνός Παραποτάμου 3
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 0
14. Δάφνη Γλαύκης -6*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

athleticlarissa.gr