.

Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (19/11) στην Β' ΕΠΣΛ

Αγώνες για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΛ για τον 2ο και τον 3ο όμιλο είχαμε σήμερα (19/11), εκεί που οι ομάδες δίνουν την δική τους μάχη τόσο για την άνοδο, όσο και για την παραμονή.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

2ος όμιλος

Κεραυνός Δρυμού - Όλυμπος Καρυάς 2-0
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0-3
Ροδιακός - Δόξα Βαλανίδας 2-2
Δολιχιακός - Κεραυνός Δένδρων 1-0
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Ηρακλής Πλατανουλίων 3-1
Λαρισαϊκός - ΑΟ Συκέας 7-0
Τοξότης Λάρισας - Ελπίς Μεσοχωρίου 0-1

Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 15
2. Κεραυνός Δρυμού 12
3. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 12
4. Δόξα Βαλανίδας 11
5. Λαρισαϊκός 11
6. ΑΟ Συκέας 10
7. Δολιχιακός 10
8. Ελπίς Μεσοχωρίου 10
9. Κεραυνός Δένδρων 7
10. Ροδιακός 7
11. Ηρακλής Πλατανουλίων 6
12. Τοξότης Λάρισας 6
13. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4
14. Όλυμπος Καρυάς 0

7η αγωνιστική - Σάββατο 25/11 (15:00)
Κεραυνός Δρυμού - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Όλυμπος Καρυάς - Ροδιακός
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Δολιχιακός
Δόξα Βαλανίδας - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Κεραυνός Δένδρων - Λαρισαϊκός
Ηρακλής Πλατανουλίων - Τοξότης Λάρισας
Ελπίς Μεσοχωρίου - ΑΟ Συκέας

3ος όμιλος
Δάφνη Γλαύκης - Θερμαϊκός Στομίου 0-4
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Σ.Σ. Ραψάνης 1-3
Άρης Κουλουρίου - Δόξα Ομορφοχωρίου 3-1
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Κεραυνός Παραποτάμου 3-1
Πελασγιώτις Λάρισας - Προοδευτική Ανάβρας 1-2
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" 1-0
Αναγέννηση Πουρναρίου - Αστήρ Ν. Περιβολίου 3-0

Βαθμολογία:
1. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 15
2. Προοδευτική Ανάβρας 15
3. Άρης Κουλουρίου 13
4. Αναγέννηση Πυργετού 2016 13
5. Σ.Σ. Ραψάνης 13
6. Αναγέννηση Πουρναρίου 11
7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 8
8. Θερμαϊκός Στομίου 8
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 7
10. Ολυμπιακός Χειμαδίου 6
11. Πελασγιώτις Λάρισας 5
12. Κεραυνός Παραποτάμου 3
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 3
14. Δάφνη Γλαύκης -6*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

7η αγωνιστική - Σάββατο 25/11 (15:00)
Δάφνη Γλαύκης - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Θερμαϊκός Στομίου - Άρης Κουλουρίου
Σ.Σ. Ραψάνης - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Δόξα Ομορφοχωρίου - Πελασγιώτις Λάρισας
Κεραυνός Παραποτάμου - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Προοδευτική Ανάβρας - Αναγέννηση Πουρναρίου
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"

athleticlarissa.gr