.

Κυριακή, 8 Οκτωβρίου 2017

Σημαντικό τρίποντο για τον ΠΟΕ

Ένα δυνατό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο της Ελασσόνας, με τον τοπικό ΠΟΕ να υποδέχεται το Δαμασιακό. Αρκετός ο κόσμος που παρακολούθησε το παιχνίδι, που δεν διεκδίκησε όμως δάφνες ποιότητας.

Και τα δύο σωματεία θέλανε τους τρεις βαθμούς, με την ομάδα της Ελασσόνας να είναι αυτή τελικά που θα πάρει τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΟΕ πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και κατάφερε αρκετά νωρίς, στο 6ο λεπτό να πετύχη γκολ με τον Περτζιόνι, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου είχε και δοκάρι με τον Θάνο Κυρίτση και τον Δαμασιακό να μην μπορεί να βρει διαδρόμους για την εστία του Γούπου .

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να φτάσουν σε κάποιο γκολ, με την ομάδα της Ελασσόνας όμως να έχει και νέο δοκάρι με τον Μπούνα.

Έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων μετά το τέλος του παιχνιδιού για τη διαιτησία του κ. Κουκούλη και των βοηθών του.

Το φιλμ του αγώνα
6΄Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γελάλη, ο Περτζιόνη με κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
16΄Εκτέλεση φάουλ του Γελαλή διώχνει με γροθιές ο Γκουτζουρέλας.
17’ Σουτ του Μόκα από το ύψος της περιοχής, πάνω από τα δοκάρια του Γούπου.
32΄Εκτέλεση φάουλ του Γελαλή από αριστερά με δυσκολία διώχνει ο Γκουτζουρέλας.
39’ Άστοχη κεφαλιά του Μόκα, από αρκετά πλεονεκτική θέση.
43΄Εκτέλεση φάουλ του Σουγλή με τη μπάλα να βρίσκει στο τοίχος και στη συνέχεια να διώχνουν οι αμυντικοί.
44΄Σουτ του Θάνου Κυρίτση στο οριζόντιο δοκάρι
59’ Σέντρα του Ματούλα από αριστερά, σουτ του Μπόντε ψηλά άουτ.
66’ Κεφαλιά του Τσιάλτα στα χέρια του Γούπου
70’ Μετά από μπαλιά του Ματούλα, ο Μπούνα θα μπει από δεξιά στην περιοχή, θα κάνει ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.
78’ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Δαμασιακού, με τον Γκουτζουρέλα να μπλοκάρει σουτ του Μπαρλαγιάννη
90’ Κεφαλιά του Ιωαννίδη στα χέρια του Γούπου.