.

Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2017

Σημαντική νίκη για τον ΠΟΕ, 4-1 τον Τύρναβο

Ένα ακόμη δυνατό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι αρκετοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο δημοτικό γήπεδο Ελασσόνας.

Ο ΠΟ Ελασσόνας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της μεγάλης τοπικής κατηγορίας φιλοξένησε την ομάδα του Τυρνάβου.

Σ ένα νωχελικό πρώτο ημίχρονο αλλά με με αρκετές φάσεις, η ομάδα της Ελασσόνας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν μπορούσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Μπουκουβάλα μπήκαν αρκετά κεφάτοι στον αγωνιστικό χώρο και παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο, κατάφεραν αρκετά γρήγορα να πετύχουν δύο γκολ, το πρώτο μετα από προσπάθεια του Μπούνα αυτογκόλ του Αυλογιάρη (47') και το δεύτερο με τον Μπαρλαγιάννη (53’) .

Λίγα λεπτά αργότερα ο Μπαρλαγιάννης και πάλι, θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 (58').

Ο Τύρναβος με τον Τζιώλα στο 86’ θα μειώσει σε 3-1, ενώ το κερασάκι στην τούρτα θα βάλει Ματούλας στο 88’ διαμορφώνοντας το τελικό 4-1

Το φιλμ του αγώνα:
2’ Εκτέλεση φάουλ του Ματούλα σε κόρνερ οι αμυντικοί του Τυρνάβου.
5’ Σέντρα του Μπαρλαγιάννη από αριστερά με τον Παπαχρήστο από πολύ καλή θέση να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
13΄Σουτ του Μπούνα από το ύψος της περιοχής σε κόρνερ ο Γραβάνης
26΄Σουτ του Ματούλα μέσα από την περιοχή με τη μπάλα αρχικά να κοντράρει σε αμυντικούς και στη συνέχεια να μπλοκάρει ο Γραβάνης.
29’ Σουτ του Παναγιώτου με γροθιές ο Γραβάνης.
47΄Πλασέ του Μπούνα από δεξιά, ο Αυλογιάρης στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα την σπρώχνει στα δίχτυα για το 1-0 του ΠΟΕ.
49΄Σουτ του Τσούτσα αποκρούει ο Γούπος.
53΄Πάσα του Ματούλα από αριστερά, δυνατό σουτ του Μπαρλαγιάννη για το 2-0 του ΠΟΕ.
58’ Ο Ματούλας εκμεταλλεύεται λάθος διώξιμο των παικτών του Τυρνάβου, την κατάλληλη στιγμή θα πασάρει στον Μπαρλαγιάννη που με δυνατό σουτ θα κάνει το 3-0 .
59’ Σουτ του Καραλή πέρασε λίγο άουτ.
60’ Σουτ του Ματούλα από δεξιά πέρασε λίγο άουτ.
72΄Σουτ του Καραλή μέσα από την περιοχή, πέρασε άουτ.
80’ Σέντρα του Μπάκου από αριστερά κεφαλιά του Κοκομπέλη, με δυσκολία σε κόρνερ ο Γούπος.
84΄Σουτ του Καλέση σε κόρνερ ο Γούπος.
86’ Σουτ του Γαλάνη στο δοκάρι, η μπάλα φτάνει στον Τζόλα που με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή θα νικήσει τον Γούπο μειώνοντας σε 3-1
88’ Πάσα του Μπαρλαγιάννη στον Ματούλα που με δυνατό σουτ θα κάνει το 4-1
90+ Σουτ του Τζιώλα σε κορνερ ο Γούπος.

ΠΟ Ελασσόνας (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Γούπος, Καραμάνος, Νταμπώσης, Ποτούσογλου, Περτζιόνι, Κυρίτσης Θ.(74’ Σιαφαρίκας), Μπαρλαγιάννης Ν., Παναγιώτου (71’ Κυρίτσης Γ.,), Παπαχρήστος (46’ Γελαλής), Ματούλας, Μπούνα (89’ Μπαρλαγιάννης Γ.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Μπάκος, Πατσιωτός (71’ Κοκομπέλης), Αυλογιάρης, Γαλάνης, Βλιώρας (59’ Καρακάνος), Γάνος, Νατσης, Λιάκος (50’ Καραλής), Τσούτσας (54’ Καλέσης), Τζιόλας.