.

Σάββατο, 14 Οκτωβρίου 2017

Δύσκολη επικράτηση του Οικονόμου επί της Νέας Πολιτείας

Την Αστραπή Νέας Πολιτείας υποδέχτηκε στο Γήπεδο της Τσαριτσάνης ο Οικονόμος για την 5η αγωνιστική της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της Λάρισας.

Σ ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν και κατάφεραν να προηγηθούν στο 35΄με σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος ανέβασε την απόδοση του και θα φέρει το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Παπαγεωργίου στο 66΄.

Στη συνέχεια ο Οικονόμος θα φτάσει και σε δεύτερο γκολ, με τον Κουμπούρα αυτή τη φορά, για να κάνει την ανατροπή με 2-1 που θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγώνα:
9΄Πάσα του Γκαμπέτα από δεξιά στον Κακαράντζα, σουτ του τελευταίου με τη μπάλα να βρίσκει στη συμβολή των δοκών.
12’ Σουτ του Τσεκούρα πάνω από τα δοκάρια του Νούσια.
15’ Συρτό σουτ του Γκαμπέτα από δεξιά πέρασε λίγο άουτ.
35' Μετά από λάθος του Κουμπούρα, η μπάλα θα φτάσει στον Καλτσά που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή θα νικήσει του Νούσια και θα κάνει το 0-1
43’ Σουτ του Γκαμπέτα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
48’ Μετά από εκτέλεση πλαγίου, θα πάρει την πρώτη κεφαλιά ο Κουμπούρας, δεύτερη κεφαλιά από τον Παπαγεωργίου με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
53’ Μετά από εκτέλεση πλαγίου του Σαπάκου κεφαλιά του Κουμπούρα λίγο άουτ.
62΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουμπούρα, διώχνει δύσκολα ο Κουτσογιαννούλης.
66’ Τακουνάκι του Γκαμπέτα στον Παλιγιάννη, γρήγορη πάσα στον Παπαγεωργίου που με κοντινό σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και θα ισοφαρίσει το παιχνίδι.
68’ Σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή πάνω από τα δοκάρια του Νούσια.
70’ Σουτ του Τσεκούρα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
73΄Σουτ του Καλτσά από πλάγια θέση πέρασε άουτ.
83΄Μετά από μακρινή μπαλιά του Σαπάκου ο Κουμπούρας θα μπει στην αντίπαλη περιοχή και με ψύχραιμο σουτ θα κάνει το 2-1 για τον Οικονόμο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραίσκος (75’ Μπουμπουνάρας), Λεβέντης, Κολιός, Κουμπούρας, Σαπάκος, Γκαμπέτας, Μιφτάρι, Κακαράντζας (46’ Παλιγιάννης) , Δραχαλίβας (46’ Παπαγεωργίου), Σακοράφας Βας (58’ Πούτας).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κουτσιογιαννούλης, Σιάρκος, Χλώρος, Κατσιάνος, Χασιώτης, Τσεκούρας (88΄Μαναός), Ιωαννίδης, Μπέτσης (80’ Σκόμπας), Αργυρακούλης (56’ Καψιώχας), Κοταρέλας, Καλτσάς (90+1 Αλεξόπουλος).