.

Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2017

Άνετη νίκη για τον Κεραυνό Δρυμού: 4 - 0 τον Ηρακλή Πλατανουλίων

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Κεραυνός Δρυμού την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ηρακλή Πλατανουλίων, για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Φάνη Τσέλιου επικράτησε σχετικά εύκολα της αξιόμαχης ομάδας από τα Πλατανούλια με 4-0 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους, ο Γαλανός στο 25΄με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Θώμου θα κάνει το 1-0, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (43') ο Γκαντούνας Γ. θα εκμεταλλευτεί λάθος της άμυνας και με δυνατό σουτ θα κάνει το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου (50') με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Θώμος με ψύχραιμο πλάσε μέσα από την περιοχή στο 67', διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Ρουμπιές, Μίχης, Μπαργιάννης (73’ Κουσιώρας), Ζάρας, Μενσούρ, Μπούτλας, Γαλανός (55’ Φακής), Καραποστόλης, Θώμος (68’ Γκαντούνας Κ.), Γκαντούνας Γ., Ζιώγας (61’ Σινάνι).

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Λάζος Γ., Παπαλέξης (60' Ματράκης), Κωστίμπας, Λάζος Αν., Τσάτσος, Brahelika (53' Κατσής), Καραφύλλης, Λάζος Ιω., Τσοπανόγλου, Qerimi.