.

Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου 2017

Απόδραση με το «τρίποντο» για τον Δρυμό από την Ροδιά

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας και τον 2ο Όμιλο, ο Κεραυνός Δρυμού, μιας και επικράτησε εκτός έδρας του Ροδιακού με 2 – 1 το απόγευμα της Κυριακής (01/10).

Χαμογέλασαν, λοιπόν οι του Κεραυνού Δρυμού στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς έφυγαν από τη Ροδιά με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γιώργος Γκαντούνας μόλις στο 12ο λεπτό πέτυχε το 0 – 1 για τον Δρυμό, ενώ στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Γκαντούνα, ο Κουτσογιάννης πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά σημείωσε το 0 – 2 για την ομάδα του Φάνη Τσέλιου.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Ροδιακός έφθασε κοντά στη μείωση του σκορ, όμως η μπάλα από το σουτ του Δημήτρη Γωγάκου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη τώρα και στο 56ο λεπτό, ο Ροδιακός έφθασε τελικά στη μείωση του σκορ και έκανε το 1 – 2 με το αυτογκόλ που σημείωσε άθελα του ο Φακής στη προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα της ομάδας του.

Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 82ο λεπτό ο Βασίλης Ζιάρρας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη που σήμαινε και τη κόκκινη κάρτα, με το σκορ ωστόσο να μένει ως έχει και τον Δρυμό να πανηγυρίζει τη πρώτη νίκη του πρωταθλήματος μέσα στην έδρα του Ροδιακού!