.

Κυριακή, 8 Οκτωβρίου 2017

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Με νίκη προχώρησε στη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου ο Αχιλλέας Φαρσάλων που επικράτησε 2-1 της Θήβας. Με νίκες προχώρησαν οι 4 από τις 5 ομάδες της Μαγνησίας. Ο Αμβρυσσέας Διστόμου έκανε το 2x2 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον ΝΠΣ Βόλου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:
ΓΣ Αλμυρού – Οπούντιος Μαρτίνου 4-1
ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου 1-2
Ολυμπιακός Βόλου – Διγενής Νεοχωρίου 2-1
Ρήγας Φεραίος – ΝΠΣ Βόλος 2-3
Αχιλλέας Φαρσάλων – ΑΟ Θήβα 2-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Ιτέας 3-1
Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αμβρυσσέας Διστόμου 6
ΝΠΣ Βόλος 6
ΓΣ Αλμυρού 3
Ολυμπιακός Βόλου 3
Νίκη Βόλου 3
Αχιλλέας Φαρσάλων 3
Οπούντιος Μαρτίνου 3
ΑΠΟΚ Βελούχι 3
Ρήγας Φεραίος 3
ΑΟ Θήβα 1
ΑΟ Σελλάνων 1
Διγενής Νεοχωρίου 0
Αστέρας Ιτέας 0

*ΓΣ Αλμυρού και Βελούχι έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Θήβα
ΑΠΟΚ Βελούχι – ΓΣ Αλμυρού
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων
ΝΠΣ Βόλος – ΑΟ Σελλάνων
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ρήγας Φεραίος
Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Διδυμότειχου 1-1
Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα 2-0
Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Προσκυνητών 1-2
Αρης Αβάτου – Ελπίς Σκουτάρεως 1-1

2ος όμιλος
Κιλκισιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-0
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Εδεσσάϊκος 0-1
Πιερικός-Μακεδονικός 1-1
Αλμωπός Αριδαίας-Νάουσα 3-1
Καμπανιακός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1
Ηρακλής-Αγρότικός Αστέρας 0-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-ΑΕ Καρίτσας 4-0
Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

3ος όμιλος
Εθνικός Φιλιππιάδας-ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-1
Αστέρας Παραποτάμου-Πανλευκάδιος 0-0
Σκουφάς Κομποτίου-Μακεδονικός Φούφα 0-0
Νέος Αμφίλοχος-ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Τηλυκράτης Λευκάδας-Θεσπρωτός 1-0
Ερμής Αμυνταίου-Δόξα Κρανούλας 1-1
Ρεπό: Καστοριά

5ος όμιλος
Διαγόρας Βραχνέικων-Τσικλητήρας Πύλου 2-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1
Πανηλειακός-Καλαματά 0-0
Ζάκυνθος-Αχαϊκή 0-0
Παλληξουριακός-Λεωνίδιο 1-0
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2

6ος όμιλος
Διαγόρας-Προοδευτική (Δευτέρα 9/10-15:30)
ΑΟ Ζευγολατιού-Ασπρόπυργος 0-1
Ιωνικός-Εθνικός 0-0
Λουτράκι-Κερατσίνι 0-1
Ιάλυσος-Ρόδος 1-1
Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου

7ος όμιλος
Θύελλα Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 0-1
Ένωση Ερμιονίδας-Τριγλία Ραφήνας 2-0
Χαλκίδα-Αιολικός 0-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Πανθηραϊκός 2-1
Ερμής Κιβερίου-Ταμυναϊκός 4-1
Ρεπό: Παναργειακός

8ος όμιλος
Ηλυσιακός-Ηρόδοτος 0-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-1
Ατσαλένιος-Αιγάλεω 0-0
Φωστήρας-Κηφισιά 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας-Άγιος Ιερόθεος 1-0
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών