.

Κυριακή, 1 Οκτωβρίου 2017

Γκολ και θέαμα στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε ο 2ο όμιλος της Β΄ΕΠΣΛ όπου και ξεχώρισαν οι ευρείες νίκες που σημείωσαν Μεσοχώρι και Αβέρωφ.

Νίκες πέτυχαν και ο Κεραυνός Δρυμού με 2 – 1 στη Ροδιά της τοπικής ομάδας, ενώ με το ίδιο σκορ, 1 – 0, κέρδισαν τα Δένδρα τον Τοξότη Λάρισας, η Συκέα τον Ηρακλή Πλατανουλίων και ο Δολιχιακός τον Όλυμπο Καρυάς.

Το απόγευμα του Σαββάτου, ξεκίνησε και ο μαραθώνιος της Β΄ΕΠΣΛ σε 1ο και 3ο όμιλο, με τις ομάδες να προσφέρουν πλούσιο θέαμα και να αφήνουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Δολιχιακός-Καρυά 1-0
Μεσοχώρι-Ευαγγελισμός 6-1
Συκέα-Πλατανούλια 1-0
Ροδιακός-Δρυμός 1-2
Τοξότης-Δένδρα 0-1
Λαρισαϊκός-Βαλανίδα 0-2
Αβέρωφ-Πανιώνιος 3-0

Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Μεσοχώρι 6-1 3
2. Αβέρωφ 3-0 3
3. Βαλανίδα 2-0 3
4. Δρυμός 2-1 3
5. Συκέα 1-0 3
6. Δολιχιακός 1-0 3
7. Δένδρα 1-0 3
8. Ροδιακός 1-2 0
9. Ευαγγελισμός 1-6 0
10. Πλατανούλια 0-1 0
11. Τοξότης 0-1 0
12. Καρυά 0-1 0
13. Λαρισαϊκός 0-2 0
14. Πανιώνιος 0-3 0

Επόμενη αγωνιστική (7/10, 16:00)
Ροδιακός-Μεσοχώρι
Ευαγγελισμός-Δολιχιακός
Δρυμός-Αβέρωφ
Καρυά-Λαρισαϊκός
Πανιώνιος Ν. Σμύρνης-Τοξότης
Βαλανίδα-Συκέα
Δένδρα-Πλατανούλια

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Ακαδ. Αχιλλέως-Ραχούλα 1-4
Ναρθάκι-Υπέρεια 0-2
Ζάππειο-Βαμβακού 0-3
Χαραυγή-Νίκαια 0-7
Δίλοφος-Προμηθέας 0-1
Ανθούπολη-Αναγέννηση Φ. 0-0
Μάνδρα-Ιπποκράτης 0-3

Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Παναγροτικός Νίκαιας 7-0 3
2. Ραχούλα 4-1 3
3. Βαμβακού 3-0 3
4. Υπέρεια 2-0 3
5. Ιπποκράτης 3-0 3
6. Προμηθέας 1-0 3
7. Ανθούπολη 0-0 1
8. Αναγέννηση Φ. 0-0 1
9. Ακαδημία Φ. 1-4 0
10. Δίλοφος 0-1 0
11. Μάνδρα 0-3 0
12. Ναρθάκι 0-2 0
13. Ζάππειο 0-3 0
14. Χαραυγή 0-7 0

Επόμενη αγωνιστική (8/10, 16:00)
Χαραυγή-Ναρθάκι
Υπέρεια-Ακαδ.Αχιλλέα
Παναγροτικός-Άρης Διλόφου
Ραχούλα-Μάνδρα
Προμηθέας-Ανθούπολη
Ιπποκράτης-Ζάππειο
Αναγέννηση Φ.-Βαμβακού

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Κουλούρι-Γλαύκη 3-0
Ν. Περιβόλι-Χειμάδι 3-2
Πυργετός-Ομορφοχώρι 6-0
Πουρνάρι-Παραπόταμος 6-0
Μαρμαρίνη-Στόμιο 2-2
ΑΣ Βορειοηπειρωτών-Ανάβρα 2-1
Πελασγιώτιδα-Σ.Σ. Ραψάνης 1-1

Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Πυργετός 6-0 3
2. Πουρνάρι 6-0 3
3. Κουλούρι 3-0 3
4. Νέο Περιβόλι 3-2 3
5. ΑΣ Βορειοηπειρωτών 2-1 3
6. Μαρμαρίμνη 2-2 1
7. Στόμιο 2-2 1
8. Πελασγιώτιδα 1-1 1
9. Σ.Σ. Ραψάνης 1-1 1
10. Χειμάδι 2-3 0
11. Ανάβρα 1-2 0
12. Παραπόταμος 0-6 0
13. Ομορφοχώρι 0-6 0
14. Γλαύκη 0-3 -6
*Η Γλαύκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Επόμενη αγωνιστική (8/10, 16:00)
Κουλούρι-Ν. Περιβόλι
Χειμάδι-Μαρμαρίνη
Δάφνη Γλαύκης-Πελασγιώτιδα
Θερμαϊκός Στομίου-Πυργετός
Σ.Σ. Ραψάνης-Πουρνάρι
Ομορφοχώρι-Α.Σ. Βορειοηπειρωτών
Παραπόταμος-Ανάβρα

larisagoal.gr