.

Τετάρτη, 11 Οκτωβρίου 2017

Πρεμιέρα με το....αριστερό για την Ακαδημία ΠΟΕ

Η Ακαδημία ΠΟΕ ξεκίνησε με το...αριστερό τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο νέο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣΛ μιας και ηττήθηκε 4-3 από την Μπαράζ/Πηνειός.

Oι ποδοσφαιριστές της Ακαδημίας ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Κακαβάνη στο 8ο λεπτό, αλλά ο υψηλόσωμος αμυντικός Θάνος Δαούτης με εντυπωσιακή κεφαλιά στο 27, έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 35ο λεπτό, ο Κοκόνης έβαλε μπροστά στο σκορ τη λαρισινή ομάδα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα (55 & 68) με τους Γεωργούλα και Δούκα κάνοντας το 4-1.

Και οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν με τον δύο γκολ του Στούπα (72,81) σε 4-3.

ΜΠΑΡΑΖ/ΠΗΝΕΙΟΣ (Θ. Αγγέλης): Γαρυφαλλόπουλος, Σαμαρίνας, Γκαρλόφτης, Δαούτης, Παπαδούλης Σ., Δούκας, Μπέμπερης, Στεργίου, Κοκόνης, Τσιάτος, Γεωργούλας.

Έπαιξαν και οι Μούσιος, Παπαδούλης Α., Γκαντούνας, Αθανασίου.

Ακαδημία ΠΟΕ (Βίλδος-Μιζάκος): Ιωαννίδης, Πάκας, Γκαντουνας, Ραϊος, Μπαρδανικας, Γκαραβελης, Μπερντουφι, Κυριλλιδης, Κακαβανης, Δριστελας, Στουπας.

Έπαιξαν και οι Ευαγγέλου, Ναλμπαντιδης, Παναγιώτου.