.

Δευτέρα, 16 Οκτωβρίου 2017

«Περίπατος» για την Ακαδημία ΠΟΕ που νίκησε 5-1 τον Μύτικα Καλυβίων.

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε στον αξιόμαχο Μύτικα Καλυβίων η Ακαδημία ΠΟΕ, που επικράτησε εντός έδρας με το εμφατικό 5-1!

Η ομάδα της Ελασσόνας κατάφερε μέσα σε τέσσερα λεπτά να πετύχει 3 γκολ καθαρίζοντας το παιχνίδι.

Στο 24ο λεπτό, μετά από πάσα του Δριστέλα, ο Στούπας θα βρεθεί απέναντι από τον Νίκου και με δυνατό σουτ θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του.

Στο 26’ μετά από λάθος της άμυνας ο Στούπας με κεφαλιά θα διπλασιάσει τα δικά του τέρματα και της ομάδας.

Στο 28΄ θα είναι η σειρά του Δημητριάδη, που με μακρινό δυνατό σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με τη βοήθεια και του αριστερού δοκαριού του Νίκου, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, σε μια φάση που ο πορτιέρο των Καλυβίων χτύπησε στο δοκάρι και τραυματίστηκε ευτυχώς ελαφρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό, ο Γκαντούνας πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ με απευθείας κόρνερ και έκανε το 4-0 για τους γηπεδούχους.

Λίγο αργότερα, στο 69’, ο Δημητριάδης θα διπλασιάσει τα δικά του γκολ μετά από πάσα του Στούπα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, o Αλεξίου με όμορφη ενέργεια, θα πετύχει το «γκολ της τιμής» για τον Μύτικα Καλυβίων, κάνοντας το 5-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ακαδημία ΠΟΕ (Βίλδος – Μιζάκος): Θεοφανούδης, Βάλλας, Γκαραβέλης, Καραγκούνης (75’ Μπαρδανίκας), Γκαντούνας, Κυριλλίδης (75’ Παναγιώτου), Αργυρίου (64’ Νούλας), Κακαβάνης (64’ Πάκας), Δημητριάδης, Δριστέλας, Στούπας.

Μύτικας Καλυβίων (Γεροφωκάς): Νίκου, Κατσίμπουρας, Γκόλτσιος, Χάμος (46’ Πουρουτίδης), Νάκας Αστ., Γκαβαλιάγκας, Φουρκιώτης (65΄Καιμακάμης), Ζέτας (46’ Νίκου-71΄Ζιακούλης λ.τ), Αλεξίου, Παδιώτης, Μπαλούκας.