.

Κυριακή, 1 Οκτωβρίου 2017

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής

Στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής η έκπληξη έγινε στο Καρπενήσι με τον Ολυμπιακό Βόλου να χάνει 1-0 από το ΑΠΟΚ Βελούχι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Αχιλλέας Φαρσάλων ηττήθηκε από τον Οπούντιο Μαρτίνου με 1-0, ενώ ο Ρήγας Φεραίος ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Μαγνησίας επικρατώντας στην έδρα της Νίκης Βόλου με 1-0.

Χθες Σάββατο, ο ΝΠΣ Βόλου επιβλήθηκε 5-0 του Αστέρα Ιτέας.

Τα αποτελέσματα:
ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0 (Σάββατο 30/9)
Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Θήβα-ΑΟ Σελλανών 1-1
ΑΠΟΚ Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1
Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Δίστομου 0-1
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

Βαθμολογία:

1. ΝΠΣ Βόλος 3
2. Ρήγας Φεραίος 3
3. Αμβρυσσέας Διστόμου 3
4. ΑΠΟΚ Βελούχι 3
5. Οπούντιος Μαρτίνου 3
6. ΑΟ Σελλάνων 1
7. Θήβα 1
8. ΓΣ Αλμυρός 0
9. Ολυμπιακός Βόλου 0
10. Αχιλλέας Φαρσάλων 0
11. Νίκη Βόλου 0
12. Διγενής Νεοχωρίου 0
13. Αστέρας Ιτέας 0

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 08/10):
Αχιλλεας Φαρσαλων - ΑΟ Θηβα
Αλμυρος Βολου - Οπουντιος Μαρτινου
ΑΟ Σελλανων - Νικη Βολου
Ρηγας Φεραιος - Βολος ΝΠΣ
Ολυμπιακος Βολου - Διγενης Νεοχωριου
Αμβρυσσεας Διστομου - Αστερας Ιτεας
Ρεπο: ΑΠΟΚ Βελουχι

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης ΑΝΑΒΟΛΗ
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-5
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 2-2
Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-1
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 2-1
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νάουσα 1-0
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-3
Εδεσσάικος-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2
ΑΟ Καρδίας-Πιερικός 1-2
ΑΕ Καρίτσας-Ηρακλής 2-0
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος
ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων-Αστέρας Παραποτάμου 2-1
Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 0-0
Μακεδονικός Φούφα-Νέος Αμφίλοχος 2-1
Πανλευκάδιος-Σκουφάς Κομποτίου 1-1
Καστοριά-Ερμής Αμυνταίου 0-1
Ρεπό: Εθνικος Φιλιππιάδας

5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Λεωνίδιου-Ζάκυνθος 0-1
Καλαμάτα-Αχαϊκή 1-0
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληξουριακός 4-1

6ος όμιλος
Προοδευτική-Ιωνικός 1-0
Ασπρόπυργος-Ρόδος 1-0
Κερατσίνι-Ιάλυσος 1-1
Πέλοπας Κιάτου-Λουτράκι 0-5
Εθνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0
Ρεπό: Διαγόρας

7ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0
Πανθηραϊκός-Ερμής Κιβερίου 0-0
Παναργειακός-Χαλκίδα 1-2
Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας 0-1
Ταμυναϊκός-Τριγλία Ραφήνας 3-0
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

8ος όμιλος
Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3
Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κηφισιά 1-1
Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0
Ρεπό: Ηλυσιακός