.

Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2017

Πρόκριση διά περιπάτου για τον ΠΟΕ, 0-7 τη Δόξα Αργυροπουλίου

Πολύ εύκολα, ο ΠΟ Ελασσόνας πέρασε με επτάρα από το Αργυροπούλι, κι εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΛ.

Μπορεί θεωρητικά το παιχνίδι κόντρα στη Δόξα να φάνταζε ως ντέρμπι για την ομάδα της Ελασσόνας, στην ουσία οι παίχτες του Δημήτρη Μπουκουβάλα το μετέτρεψαν σε παράσταση για ένα ρόλο, κατακτώντας έτσι τη νίκη άνετα με σκορ 0-7!.

H υπεροχή των «κυανόλευκων» ήταν εμφανής από νωρίς, με το 1ο γκολ να μην αργεί να έρθει, με σκόρερ τον Παναγιώτου στο 6′.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν πιέζοντας την ομάδα του Αργυροπουλίου και καταφεραν να πετύχουν στο πρώτο ημίχρονο άλλα πέντε γκολ (Μπούνα 13' & 39' – Παπαχρήστος 18' & 37 – Καραμάνος 28').

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν και πάλι ένας μονόλογος των φιλοξενούμενων, οι οποίοι ωστόσο δυσκολεύτηκαν να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, το οποίο όμως έγινε με τον Παπαχρήστο, που σημείωσε χατ-τρικ, στο 53′, ο οποίος διαμόρφωσε το 7-0.

Η μοναδική καλή στιγμή των γηπεδούχων καταγράφτηκε στο 74′ όταν το σουτ του Τσιάγκου σταμάτησε στο δοκάρι.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ. (60′ Τσιάγκος), Πλατσάς (30′ Τσινούδης), Περήφανος, Τσένος, Χατζής, Σαΐτης (75′ Τσίτσιας Ι.), Κυρίτσης, Τσούτσας Ι. (35′ Καφφές), Γκαραγκούνης, Ζάχος.

ΠΟ Ελασσόνας (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Γούπος, Καραμάνος (55′ Κωνσταντινίδης), Νταμπώσης, Περτζιόνι, Ποτόσογλου (50′ Μπαρλαγιάννης Γ.), Κυρίτσης Αθ., Μπαρλαγιάννης Ν., Παναγιώτου (46′ Σιαφαρίκας), Παπαχρήστος, Ματούλας (59′ Ντούμος), Μπούνα.