.

Σάββατο, 30 Σεπτεμβρίου 2017

Ήττα για τον ΠΟΕ στο Αργυροπούλι

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε η Δόξα Αργυροπουλίου μιας και επιβλήθηκε του αξιόμαχου Π.Ο.Ε με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή

Σε ένα παιχνίδι εξαιρετικό που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, με τους Ελασσονίτες να στέκονται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 40΄με τον Μπόντε.

Όμως στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» αφυπνίστηκαν και με μεγάλο πρωταγωνιστή και πάλι τον Αποστόλη Ταρταμπούκα ο οποίος σκόραρε δις (70΄, 88΄) έφτασαν στη μεγάλη αυτή νίκη.

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΙ (Α. Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Ζάχος, Τσένος, Καφφές, Περήφανος, Σαϊτης (71΄Μπαχτσιβάνος), Κυρίτσης (91΄Τσούτσας Ι.), Ταρταμπούκας (70΄Γκαραγκούνης Λ. (89΄Βογιατζής Θ.), Ζάχος, Κόκορας, Τσιάγκος.

Π.Ο.Ε. (Δ. Μπουκουβάλας): Γούπος, Μπούσιας, Νταμπώσης, Μπόντε (80’ Μπαρλαγιάννης), Γελαλής (65΄Μπούνα), Περτζιόνι, Κυρίτσης Θ. Κυρίτσης Γ., Παναγιώτου (75΄Καραμάνος), Παπαχρήστος, Ματούλας.

ΛΑΡΙΣΑ 2012 - ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ 3-0

Στην επανάληψη κατάφερε η Λάρισα 2012 να βρει λύσεις στο σκοράρισμα και επικράτησε τελικά της Δόξας Βλαχογιαννίου με 3-0 πετυχαίνοντας την δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Βασίλης Φλώρος ήταν αυτός που έλυσε τον γόρδιο δεσμό σκοράροντας στο 65΄και στο 84΄ο Τσιάκος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που αμφισβήτησαν οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κίτσος Παν.

Η Δόξα από τη μεριά της είχε τρεις καλές στιγμές με τους Θανασούλη, Μπαντή και Φακίτσα Σ. ενώ οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια με τους Μανακούσιο Θ. και Φλώρο Παν.

ΛΑΡΙΣΑ 2012 (Θ. Στεργιάδης): Μπρέλλας, Φλώρος Βαλ., Φλώρος Β., Σελήνης (75΄ Μανακούσιος Θ.), Κίτσος Παν., Φλώρος Παν.(72΄ Κριεμάδης), Δαλαμπύρας (70΄Καραλής), Μολάς, Τσιάκος (85΄Καρτσαμπάς), Κίτσος Δ., Βούζας.

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ (Ν. Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Μωϋσίδης, Γκάμπας (62΄Μπουζούκας Λ.), Γκουρομπίνος (82΄ Γεωργούλης), Μάρκου, Αθανασούλης, Πάσος, Φακίτσας Σ., Μπαντής, Θανασούλης (82΄Μπουζούκας Θ.).

Πηγή: larisagoal.gr