.

Δευτέρα, 4 Σεπτεμβρίου 2017

Φιλική νίκη του Ηρακλή Λάρισας επί του Π.Ο.Ε

Μετά από ένα φιλικό γεμάτο και ανοιχτό παιχνίδι με πολλές φάσεις, γρήγορο ρυθμό και συνεχή κυκλοφορία της μπάλας, ο Ηρακλής Λάρισας επικράτησε του γηπεδούχου Π.Ο.Ελασσόνας με 2-0.

Και οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ, ενώ οι προπονητές Δημήτρης Μπουκουβάλας και Γιάννης Τσακμακίδης έβγαλαν τα δικά τους ιδιαίτερα χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών τους.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν από το 31ο λεπτό με 0-2 και διαχειρίστηκαν με τον καλύτερο τρόπο τη διαφορά του α΄ημιχρόνου σε συνδυασμό με την αστοχία στην τελική προσπάθεια των Ελασσονιτών, που ανέβασαν ρυθμούς ιδίως στο β΄ημίχρονο.

Π.Ο.Ελασσόνας (Δ. Μπουκουβάλας): Γούπος, Νταμπόσης, Τοπόσογλου, Μπούσιας, Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Αθ., ΄Παναγιώτου, Ματούλας, Μπαρλαγιάννης, Μπούνα, Μπόντε, Παπαχρήστος Γελαλής, Μπαρλαγιάννης Ι., Περτζιόνι, Γεωργούλας, Ντούμος, Κωνσταντινίδης.

Ηρακλής Λάρισας (Ι. Τσακμακίδης): Ντίντης, Πάτσης, Παπαμάνος, Γκιουρσάνης, Μπάμης, Κοντοθανάσης, Γιαννακόπουλος, Ζαφειρίου, Σπανός, Τόλου, Νάστας, Παπαγιαννούλης, Φώτος, Ζησόπουλος, Μόσχος, Κυριάκης, Δραγατσίκης, Αναστασίου.

Πηγή: Εφ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ