.

Πέμπτη, 29 Ιουνίου 2017

Σε πανελλήνιο τουρνουά παγκορασίδων θα συμμετέχουν οι Παγκορασίδες Β' του ΓΣΕ Ελασσόνας

Σε ένα πολύ σημαντικό τουρνουά πανελλήνιας εμβέλειας θα συμμετέχει το τμήμα παγκορασίδων Β΄ του ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ με σκοπό την όσο δυνατόν καλύτερη προετοιμασία και "μοντάρισμα" ενόψει της επερχόμενης αγωνιστικής περιόδου, όπου θα αποτελούν το βασικό τμήμα παγκορασίδων στο πρωτάθλημα της Περιφέρειας.

Στην ομάδα αν και υπήρχαν πολλές τακτικές ατέλειες, εντούτοις το τελευταίο καιρό δούλεψαν πολύ πάνω σε αυτό τον τομέα, αφομοίωσαν άριστα το 5:1 σύστημα και πλέον είναι θέμα χρόνου και αγωνιστικών εμπειριών να αποδώσουν στο γήπεδο.

Το συγκεκριμένο τουρνουά θα λάβει χώρα στη Λάρισα, καθώς το διοργανώνει η ομάδα της ΑΕΛ, και η ομάδα της Ελασσόνας έχει τοποθετηθεί στον 2ο όμιλο μαζί με την ομάδα της ΕΔΕΣΣΑΣ, του ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ από τη Θεσσαλονίκη, και τη ΔΡΑΜΑ.

Πρόγραμμα αγώνων Πανελληνίου τουρνουά Παγκορασίδων στη Λάρισα.

Οκτώ θα είναι τελικά οι ομάδες που θα συμμετέχουν στο Πανελλήνιο τουρνουά Παγκορασίδων που διοργανώνει η Περιφέρεια Θεσσαλίας (Περιφερειακή Ενότητα Λάρισας) και η ΑΕ Λάρισας, στις 3-4 Ιουλίου 2017, στα κλειστά γυμναστήρια Αλκαζάρ και Νεάπολης.

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε δυο ομίλους και θα δώσουν τέσσερις συνολικά αγώνες η κάθε μια, στα 2 νικηφόρα σετ.
Α΄ όμιλος : Γαία Δράμας, Ναύαρχος Βότσης, Ίκαρος Έδεσσας, ΓΣΕ Ελασσόνας
Β΄ όμιλος:  ΑΕ Λάρισας, Ηρακλής Ιωαννίνων, Μίλων Γιαννιτσών, ΦΟΚ Χίου

Τεχνική σύσκεψη θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 2 Ιουλίου στις 21.00, στο Ξενοδοχείο «Αστέρας»

Το πρόγραμμα των αγώνων:
Α΄ Όμιλος κλειστό Νεάπολης:

Δευτέρα 3 Ιουλίου 2017

Πρωί

10.00-11.30 Γαία Δράμας - Ίκαρος Έδεσσας
11.30 – 13.00 Ναύαρχος Βότσης- ΓΣ Ελασσόνας

Απόγευμα
17.00- 18.30 Γαία Δράμας - ΓΣ Ελασσόνας
19.00 – 20.30 Ίκαρος Έδεσσας - Ναύαρχος Βότσης

Τρίτη 4 Ιουλίου 2017

Πρωί

11.00-12.30 Γαία Δράμας - Ναύαρχος Βότσης
11.30 – 13.00 - ΓΣ Ελασσόνας - Ίκαρος Έδεσσας

Απόγευμα
θέση 7-8

17.00- 19.00: 4ος Α΄ ομίλου - 4ος Β΄ ομίλου
θέση 5-6
19.00 – 20.30: 3ος Α΄ ομίλου - 3ος Β΄ ομίλου

Α΄ Όμιλος κλειστό : Αλκαζάρ

Δευτέρα 3 Ιουλίου 2017

Πρωί

11.00-12.30 Ηρακλής Ιωαννίνων - ΦΟΚ Χίου
12.30 – 14.00 Μίλων Γιαννιτσών - ΑΕ Λάρισας

Απόγευμα
18.00- 19.30 ΑΕ Λάρισας - Ηρακλής Ιωαννίνων
20.00 – 21.30 - ΦΟΚ Χίου - Μίλων Γιαννιτσών

Τρίτη 4 Ιουλίου 2017

Πρωί

10.00-11.30 ΑΕ Λάρισας- Ηρακλής ΦΟΚ Χίου
12.30 – 14.00 Μίλων Γιαννιτσών - Ηρακλής Ιωαννίνων

Απόγευμα
θέση 3-4

17.30- 19.00 : 2ος Α΄ ομίλου - 2ος Β΄ ομίλου
θέση 1-2
19.00 – 20.30: 1ος Α΄ ομίλου - 1ος Β΄ ομίλου

Απονομές επάθλων.