.

Κυριακή, 4 Ιουνίου 2017

Ήττα με 3-2 σετ για τις κορασίδες του ΓΣΕΕ από την ΕΑΛ μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα

Μετά από 2.45 ώρες παιχνιδιού που διεξήχθη στον Αλμυρό γα τη 2η αγωνιστική του φάιναλ 4 κορασίδων,η ομάδα του ΓΣΕ Ελάσσόνας ηττήθηκε με 2-3 σετ, και ο Κυριακάτικος αγώνας με τον Φιλαθλητικό είναι καθοριστικός που θα κρίνει και τη 2η θέση που οδηγεί στο Πανελλήνιο ..

Η ομάδα του Γυμναστικού έπαιξε ψυχωμένα και στο 3ο σετ μάλιστα είχε δύο set- ball.. να προηγηθεί στο σκορ αλλά 2 λάθη επέτρεψαν στην ΕΑΛ να προηγηθεί με 2-1 σετ..

Στ 4ο σετ τα κορίτσια της Ελασσόνας αγωνίστηκαν με πάθος και ψυχή και παρόλο που τραυματίστηκε η καλύτερη παίκτρια της ομάδας, η διαγώνιος Κορακίδη,, εντούτοις το κέρδισαν και έφεραν τα πράγματα σε πλήρη ισορροπία..

Ο τραυματισμός όμως επηρέασε την ομάδα στο ταί μπρεικ, καθώς ηττήθηκε με 15 - 8..

'Όλα πλέον θα κριθούν στον αγώνα με τον Φιλαθλητικό, καθώς η ομάδα είναι μέσα στο στόχο της και με νίκη θα πάρει το 2ο πολυπόθητο εισιτήριο για την 16άδα του Πανελλήνιου..