.

Τρίτη, 2 Μαΐου 2017

Σημαντικό παιχνίδι σήμερα για τον ΓΣΕΕ κόντρα στον Ηρακλή Ιωαννίνων για την ημιτελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος βόλεϊ νεανίδων.

Τον Ηρακλή Ιωαννίνων θα αντιμετωπίσει σήμερα Τρίτη στις 5 το απόγευμα ο ΓΣΕ Ελασσόνας στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς και της ημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος βόλεϊ νεανίδων.

Μάλιστα η ομάδα βόλεϊ του ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία καλεί τους Ελασσονίτες φιλάθλους, να στηρίξουν τις αθλήτριες του συλλόγου, γεμίζοντας το γήπεδο στο σημαντικό αυτό παιχνίδι.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Η Διοίκηση του ΓΣΕ Ελασσόνας, καλεί τον φίλαθλο κόσμο, στον πιο κρίσιμο αγώνα της χρονιάς, μεταξύ της ομάδας μας και του Ηρακλή Ιωαννίνων, την Τρίτη 2 Μαΐου στις 5 το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Ελασσόνας.

Όλοι μαζί ενωμένοι να φέρουμε την ομάδα μας στα τελικά του πρωταθλήματος"
.

Στο άλλο παιχνίδι της σημερινής ημέρας, στις 7 το απόγευμα, ο Άρης θα αντιμετωπίσει τον Αρχέλαο Κατερίνης .

Να υπενθυμίσουμε πως οι δύο πρώτες ομάδες του ομίλου της Ελασσόνας (Βόρειος όμιλος) και οι αντίστοιχες 2 πρώτες ομάδες του ομίλου της Αθήνας (Νότιος όμιλος), θα συγκροτήσουν την τετράδα της τελικής φάσης όπου και θα κριθούν τα μετάλλια!!

Η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων θα πραγματοποιηθεί στην Πτολεμαΐδα στις 7/5 και 8/5.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν σε live streaming από το site του Ράδιο Ελασσόνα 88.4 (radioelassona.gr) που είναι και χορηγός επικοινωνίας της διοργάνωσης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Pos Ομάδα Β. Αγ. Ν. Η. Σ.Υ. Σ.Κ. .
1 ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 5 3 2 1 7 4
2 ΑΣ Άρης 4 2 2 0 6 1
3 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3 2 1 1 4 3
4 ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3 2 1 1 3 3
5 ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3 3 0 3 0 9

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική Σαβ 29 Απριλίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3-0

2η αγωνιστική Κυρ 30 Απριλίου
ΑΟ Αμυγδαλεώνα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0-3
ΑΣ Άρης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3-0

3η αγωνιστική Δευ 01 Μαϊου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΣ Άρης 1-3
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3-0

4η αγωνιστική Τρι 02 Μαΐου
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων (17:00)
ΑΣ Άρης - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης (19:00)

5η αγωνιστική Τετ 03 Μαΐου
ΑΟ Αμυγδαλεώνα - ΑΣ Άρης (16:00)
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας (18:00)