.

Τρίτη, 2 Μαΐου 2017

Πέρασαν Άρης και Ηρακλής Ιωαννίνων στο Final 4 του πρωταθλήματος Νεανίδων

Ο Άρης που νίκησε με 3-0 τον Αρχέλαο Κατερίνης και ο Ηρακλής Ιωαννίνων που επικράτησε με 3-1 της Ελασσόνας εξασφάλισαν την πρόκριση τους στο Final 4 του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων, μία αγωνιστική πριν το τέλος του Α’ προκριματικού ομίλου που διεξάγεται στην Ελασσόνα.

Η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων θα πραγματοποιηθεί στην Πτολεμαΐδα την Κυριακή και τη Δευτέρα, 7 και 8 Μαΐου.

Η ημιτελική φάση, ολοκληρώνεται το απόγευμα της Τετάρτης με τα παιχνίδια, ΑΟ Αμυγδαλεώνα - ΑΣ Άρης (16:00) και ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας (18:00).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 1-3
(25-21, 18-25, 23-25, 19-25)

ΓΣ Ελασσόνας (Παναγιώτου) Μπαλογιάννη, Χονδροθύμιου, Παναγιώτου, Τσίμπα, Κορακίδη, Διβράμη, Παπαδοπούλου Ζ. –λ / Σιάτρα –λ, Παπαδόπουλου Ουρ., Τιγγέλη, Καζατζή - Μπελάι, Γεωργιάδη, Τσιάτσικα, Πίγκα,.

Ηρακλής (Ζιώγος) Μπόζιου, Σαββάογλου, Καρατζόγλου, Ζερβοπούλου, Δημητρέλου, Αδάμου, Αναστασούλη-λ / Μπιζμπέλη-λΡάπτη, Παπαγεωργίου, Ζιώγου, Σιορέντα - /, Καφέ, Αλεξίου,

ΑΣ Άρης - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 (25-13, 25-12, 25-23)

Άρης (Τσαϊρέλης) Πίττα Αν., Ζωίδου, Αλεξάκου, Καθάρειου, Γουγούση Αν., Σταματίου, Πετρινόλη-λ / Σανιώτη-λ, Σιδοπούλου, Γκαμάνη, Πίττα Ν., Μπάκα, Γουγούση Κ., Βασιλείου

Αρχέλαος (Ταμανατζής) Τσιουτσιούλη, Κυπαρίσση, Τσολακίδου, Κεσεσίδου, Ματσιού, Γεωργαντά, Δερβένη Α. –λ / Βουλκίδου-λ Δερβένη, Παπαδοπούλου, Χαρτοαμτζίδου.

Βαθμολογία
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 7 4 3 1 10 5
2 ΑΣ Άρης 6 3 3 0 9 1
3 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 4 3 1 2 4 6
4 ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 4 3 1 2 4 6
5 ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3 3 0 3 0 9

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική Σαβ 29 Απριλίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3-0

2η αγωνιστική Κυρ 30 Απριλίου
ΑΟ Αμυγδαλεώνα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0-3
ΑΣ Άρης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3-0

3η αγωνιστική Δευ 01 Μαϊου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΣ Άρης 1-3
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΟ Αμυγδαλεώνα 3-0

4η αγωνιστική Τρι 02 Μαΐου
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 1-3
ΑΣ Άρης - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-0

5η αγωνιστική Τετ 03 Μαΐου
ΑΟ Αμυγδαλεώνα - ΑΣ Άρης (16:00)
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας (18:00)