.

Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

Τεσσάρα εντός έδρας για τον Οικονόμο

Σ ένα κακό παιχνίδι ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κατάφερε σχετικά εύκολα να επικρατήσει του Αστέρα Τυρνάβου με 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Οικονόμος πίεσε αρκετά αλλά οι φιλοξενούμενοι έκλειναν αρκετά καλά τους χώρους, παρόλα αυτά όμως, θα καταφέρει με τον Πούτα να βάλει γκολ εκμεταλλευόμενος λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα του Αστέρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο θα ανεβάσει την απόδοσή του και θα καταφέρει να πετύχει άλλα τρία γκολ φθάνοντας στους 43 βαθμούς στην βαθμολογία της Α΄ΕΠΣΛ.

Φάσεις - Γκολ
9’ Μοναδική ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Γκαραγκούνη Ε. ο οποίος θα περάσει τον Νούσια αλλά από αρκετά πλάγια θέση θα πλασάρει άουτ.
11΄Κεφαλιά του Μόσχου μετά από εκτέλεση κόρνερ πέρασε άουτ.
12’ Σουτ του Σακοράφα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ
13΄Σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
24’ Ο Πούτας με απευθείας εκτέλεση φάουλ και μετά από λανθασμένη εκτίμηση του Μπαντή θα ανοίξει το σκορ για τον Οικονόμο.
36’ Σουτ του Γκαραγκούνη έξω από την περιοχή στα χέρια του Νούσια
58’ Σέντρα του Νάνου από αριστερά στην πορεία της μπάλας ο Χάμος που με δυνατό σουτ θα κάνει το 2-0.
61΄Σουτ του Πάσιου έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
63’ Σουτ Γκαραγκούνη του Αστέρα με τη μπάλα να περνάει άουτ
71΄Εκτέλεση φάουλ του Πούτα από αριστερά, και ο Ντούφας με καρφωτή κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής θα κάνει το 3-0 για τον Οικονόμο.
74’ Σουτ του Καρακώστα πέρασε άουτ
83’ Σουτ του Μπαντή δοκάρι και έξω
86’ Σουτ του Μπουμπουνάρα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή.
88’ Μετά από πάσα του Φτίκα ο Βαλάντης Σακοράφας με ψύχραιμο πλασέ θα κάνει το 4-0 για τον Οικονόμο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος (78’ Σακοράφας Βαλ.) , Μπουμπουνάρας, Σαπάκος, Μόσχος, Σακοράφας Βας. (60’ Ντούφας), Χάμος, Καλφούτζος, Φτίκας, Καραγκούνης, Πούτας (73’ Γαλάτος).

Αστέρας Τυρνάβου (Θανάσης Παπακωνσταντίνου): Μπάντη. Τσακίρης (46’ Φουντούνας), Τάκης (78’ Μαβρίδης) , Λάζος, Πάσιος, Καρακώστας, Πάσιος (64’ Τσούφης), Γκαρακούνης, Γκαραγκούνης, Μπαντής, Γαλάνης.