.

Σάββατο, 22 Απριλίου 2017

Ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο στην Β' ΕΠΣΛ

Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τις ομάδες της Β' ΕΠΣΛ μετά την διακοπή για το Πάσχα, με το μενού να περιλαμβάνει τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής.

Στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει το Αμπελόκηποι - Δολιχιακός με την πρώτη να έχει 35 βαθμούς, έναντι 37 του Δολιχιακού, ενώ η πρωτοπόρος Ακαδημία Τυρνάβου που έχει 49 βαθμούς φιλοξενεί τον αδιάφορο Άρη Κουλουρίου.

Στον 1ο όμιλο έχουμε το μεγάλο ντέρμπι των ομάδων που βρίσκονται στην πρώτη θέση με τον Παναγροτικό Νίκαιας να φιλοξενεί το Μαυροβούνι με τις δυο ομάδες να έχουν αμφότερες 43 βαθμούς σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά για την συνέχεια.

Τέλος στον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζονται οι έξι πρώτες ομάδες του ομίλου και που διεκδικούν την άνοδο, σε παιχνίδια που σίγουρα δεν υπάρχει στο μυαλό τους, άλλο αποτέλεσμα εκτός από την νίκη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 22ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 22 Απριλίου 17:00

Ακαδημία Τυρνάβου - Άρης Κουλουρίου
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ελπίς Μεσοχωρίου
Δόξα Βαλανίδας - Κεραυνός Δένδρων
Αμπελόκηποι - Δολιχιακός
Όλυμπος Καρυάς - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ροδιακός - Προοδ. Βερδικούσσας
Ρεπό: Ηρακλής Πλατανουλιών

Η βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 49
2. Δολιχιακός 37
3. Αμπελόκηποι 35
4. Ηρακλής Πλατανουλιών 29
5. Ελπίς Μεσοχωρίου 28
6. Κεραυνός Δένδρων 27
7. Άρης Κουλουρίου 27
8. Ροδιακός 27
9. Όλυμπος Καρυάς 27
10. Δόξα Βαλανίδας 24
11. Προοδευτικής Βερδικούσσας 19
12. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 15
13. Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου 3

*Ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, οι Αμπελόκηποι και ο Δολιχιακός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 23 Απριλίου 16:30

Χαραυγή - Ακαδημία Αχιλλέως
Δόξα Υπέρειας - Ανθούπολη
Ατρόμητος Βαμβακούς - Λύκοι Λάρισας
Μυραϊκός - Τοξότης Λάρισας
Παναγροτικός Νίκαιας - Μαυροβούνι
Αναγέννηση Φαρσάλων - Ναρθάκι
Ρεπό: Άρης Διλόφου

Η βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 43
2. Παναγροτικός Νίκαιας 43
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 40
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 37
5. Δόξα Υπέρειας 31
6. Ναρθάκι 30
7. Λύκοι Λάρισας 27
8. Ανθούπολη 26
9. Άρης Διλόφου 22
10. Ακαδημία Αχιλλέως 21
11. Τοξότης Λάρισας 17
12. Χαραυγή 10
13. Μυραϊκός 18-65 7

*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 22ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 22 Απριλίου 17:00

Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Θερμαϊκός Στομίου

Κυριακή 23 Απριλίου

11:00

Αστέρας Μελισσοχωρίου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας

16:30
Σ.Σ. Ραψάνης - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου
Πελασγιώτιδα Λάρισας - Δόξα Ομορφοχωρίου
Προοδευτική Ανάβρας - Λαρισαϊκός
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Ένωσις Μελίας - Ομόνοια

Η βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 40
2. Ολυμπιακός Χειμαδίου 38
3. Ένωσις Μελίας 38
4. Θύελλα Μελισσοχωρίου 37
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 36
6. Σ.Σ. Ραψάνης 35
7. Λαρισαϊκός 32
8. Πελασγιώτιδα 30
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 30
10. Θερμαϊκός Στομίου 26
11. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 22
12. Δόξα Ομορφοχωρίου 19
13. Ομόνοια 15
14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2

*Το Ομορφοχώρι έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

athleticlarissa.gr