.

Κυριακή, 19 Μαρτίου 2017

Επιστροφή στις νίκες για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης

Τον Σμόλικα Φαλάνης υποδέχτηκε στο γήπεδο “Γιώργος Μητσημπόνας” της Τσαριτσάνης ο Οικονόμος για την 23η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Σ ένα αρκετά καλό παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες, ο Οικονόμος θα καταφέρει στο πρώτο ημίχρονο να πετύχει δύο γκολ ενώ θα χάσει την ευκαιρία και για τρίτο γκολ καθώς ο Πούτας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σμόλικας θα μειώσει το σκορ με γκολ του Δάσσιου και θα δώσει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Η ομάδα του Οικονόμου όμως με γκολ του Μπουμπουνάρα στο 80ο λεπτό θα βάλει τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων που πίστεψαν ότι θα μπορούσαν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας,

Το φιλμ του αγώνα:
7 Σουτ του Κακαβίτση έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
17’ Πέναλτι για την Τσαριτσάνη που κέρδισε ο Καραγκούνης από τον Μανακούσιο. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Πούτας κάνοντας το 1-0 για τον Οικονόμο.
23΄Σουτ του Τσιρβούλη από δεξιά μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.
27’ Αντεπίθεση για τον Οικονόμο μετά από εκτέλεση φάουλ του Σμόλικα, με τον Φτίκα να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον Καραναστάση, με τον τερματοφύλακα του Σμόλικα να αποκρούει σωτήρια το πλασέ του επιθετικού του Οικονόμου.
28΄Σέντρα του Καλφούτζου από δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Φτίκα που αυτή τη φορά θα νικήσει τον Καραναστάση, κάνοντας το 2-0 για τον Οικονόμο.
31΄Πέναλτι για την Τσαριτσάνη, σε χέρι του Μανακούσιου.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πούτας με την μπάλα όμως να περνάει άουτ από το αριστερό δοκάρι του Καραναστάση.
38΄Εκτέλεση φάουλ του Κολοβού Κ. έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
49’ Ανεπανάληπτο τετ-α-τετ για τον Δάσσιο με τον Νούσια να λέει όχι σε πλασέ εξ επαφής του επιθετικού του Σμόλικα
52’ Εκτέλεση φάουλ του Κολοβού από αριστερά, με το Δάσσιο να μειώνει σε 2-1 με κοντινή κεφαλιά.
56’ Σουτ του Δραχαλίβα μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Καραναστάσης.
59΄Εκτέλεση φάουλ του Σαπάκου, κεφαλιά πάσα του Χάμου στον Φτίκα, με τον τελευταίο να σουτάρει άουτ.
61’ Σουτ του Χάμου έξω από την περιοχή λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καραναστάση.
63’ Σουτ του Καραγκούνη μετά από πάσα του Φτίκα πέρασε άουτ.
68΄Εκτέλεση φάουλ του Πούτα με την μπάλα να φτάνει στον Φτίκα, σουτ του τελευταίου, αποκρούει ο Καραναστάσης.
70’ Εκτέλεση φάουλ του Κόκρα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ
79’ Κοντινό πλασέ του Κακαβίτση απέκρουσε ο Νούσιας.
80΄Σουτ του Μπουμπουνάρα μέσα από την περιοχή θα νικήσει τον Καραναστάση και θα κάνει το 3-1 για τον Οικονόμο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος, Λεβέντης, Σαπάκος (65’ Παπαγιαννούλης), Μόσχος, Χάμος, Δραχαλίβας (73΄ Μπουμπουνάρας), Καλφούτζος, Φτίκας (82’ Τζούργκανος), Καραγκούνης, Πούτας.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Μανακούσιος (46’ Δολιάνης), Μητρακούλης (83’ Παπαδάμος), Κολοβός Κ, Πρίφτης, Κολοβός Χρ, Κόκρας, Σκούπρας, Δάσσιος, Τσιρβούλης, Κακαβίτσης.