.

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017

Σημαντικό τρίποντο για τον Π.Ο.Ελασσόνας

Τη Δήμητρα Γιάννουλης υποδέχτηκε ο Π.Ο.Ε στο γήπεδο της Ελασσόνας στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Σ ένα αρκετά καλό παιχνίδι, ο Π.Ο.Ε ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο με καλή κυκλοφορία της μπάλας και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 με γκολ των Πεπκολάι και Τσένου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Π.Ο.Ε θα κλείσει σωστά τους χώρους και δεν θα δώσει το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος και έτσι η ομάδα της Ελασσόνας θα πάρει τρεις σημαντικούς βαθμούς από έναν δυνατό αντίπαλο.

Καλή η διαιτησία του κυρίου Νίτσα και των βοηθών του Καρακώστα και Παπαγεωργίου.

Φάσεις-γκολ
13’ Σέντρα του Ματούλα από αριστερά, με κεφαλιά ο Πεπκολάι από την καρδιά της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
16΄Φάουλ του Καρακώστα από δεξιά, κεφαλιά του Μπαλαμώτη στο δοκάρι και άουτ.
27΄Σουτ του Πεπκολάι από αριστερά, ασταθή απόκρουση του Βάιου, ο Τσένος θα πάρει το ριμπάουντ και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
31΄Σουτ του Σπανού μπλοκάρει ο Γκουτζουρέλας.
51’ Σουτ του Πεπκολάι πέρασε άουτ.
54΄Κεφαλιά του Μανάκα μετά από εκτέλεση κόρνερ, πέρασε άουτ.
74΄Σουτ του Τσένου πέρασε άουτ.
77’ Πλασέ του Μπαρλαγιάννη αποκρούει ο Βάιος.
78΄εκτέλεση φάουλ του Γκατζούλη σε κόρνερ ο Γκουτζουρέλας.

Π.Ο.Ελασσόνας (Αλέκος Αλεξανδρής): Γκουτζουρέλας, Καρακώστας, Γκαραβέλης, Μπούσιας, Καρλιάμπας, Ταστεμερίδης, Τσένος, Μπαλαμώτης (87΄Πάτσης), Πεπκολάι (75' Καραμάνος), Ματούλας, Γεωργούλας (72’ Μπαρλαγιάννης).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Αμπατζίδης, Αετόπουλος, Μπαμπάλης, Εμμανουήλ, Καραγιώργος, Σπανός (74΄Ντάλλας) , Μανάκας, Χατζηγρηγορίου, Γκατζούλης, Μπαρούτας.