.

Σάββατο, 4 Μαρτίου 2017

Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Δόξας Βλαχογιαννίου και Οικονόμου

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Δόξας Βλαχογιαννίου, με γκολ στις καθυστερήσεις, με τελικό αποτέλεσμα το 1 – 1.

Αυτή ήταν και η αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τα υπόλοιπα ματς να είναι προγραμματισμένα για αύριο (5/3, 19:30). Το Βλαχογιάννι έτσι έφτασε στους 30 βαθμούς, ενώ η Τσαριτσάνη στους 35.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε προς το τέλος του αγώνα, το ματς πήρε… «φωτιά». Οδεύοντας στα τελευταία λεπτά και συγκεκριμένα στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θανάσης Λιόλιος με έξοχο πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα ο σκόρερ του τέρματος του Βλαχογιαννίου ήταν πρωταγωνιστής και της φάσης στο 90′, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Για να φτάσουμε στο 90+4′, όταν ο Δημήτρης Τζούργκανος είχε δοκάρι και στην επαναφορά ο Νίκος Μόσχος με προβολή προ κενής εστίας, διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.