.

Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017

«Μοιρασιά» στο Αργυροπούλι

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Δόξας Αργυροπουλίου και Οικονόμου Τσαριτσάνης, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Το γηπεδούχο στη συγκεκριμένη αναμέτρηση Αργυροπούλι, έφτασε τους 33 βαθμούς και ισοβαθμεί με τον… Οικονόμο Τσαριτσάνης και την Δήμητρα Γιάννουλης στην 3η θέση της βαθμολογικής κατάταξης του πρωταθλήματος μετά από 19 αγωνιστικές.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν διαδρόμους μπροστά από την αντίπαλη εστία και έτσι δεν απείλησαν καθόλου, οδηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ στο ματς.

Στην «επανάληψη» τώρα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν γρήγορα – γρήγορα να πάρουν το προβάδισμα στο ματς. Συγκεκριμένα στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο 15χρονος Στέλιος Δραχαλίβας με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0 – 1.

Στο 70′ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης αναγκάστηκε να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο το ματς, καθώς αποβλήθηκε ο Καλφούντζος με δεύτερη κίτρινη. Έτσι τρία λεπτά αργότερα, ο Αλέξης Τσούτσας με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος ισοφάρισε στο τελικό 1 – 1.